תחרות כתיבה מסביב לעולם – קול קורא לכותבים ויוצרים

מתחילים לכתוב. היום.

שמי נבו ואני מזמין אותך לסדנת כתיבה ללא עלות.

הסדנה הקרובה תתקיים
ביום שני הקרוב, ה-27 למאי
בשעה 19:00 בערב.
להרשמה מהירה לוחצים כאן ✍️

תוכן עניינים

תחרויות כתיבה מסביב לעולם – מעבר להיותה כלי כה ייחודי ונהדר לביטוי עצמי, אשר חוצה את כל גבולות התרבות, הזמן והמרחק, הכתיבה משמשת גם ככלי לתחרות ולהכרה. בין השאר, באמצעות תחרויות כתיבה, אשר מתקיימות בכל העולם במטרה למצוא כותבים חדשים ומבריקים, להעניק להם סיכויים לחשיפה והכרה וגם לעזור להם לשפר את יכולות הכתיבה שלהם. תחרויות אלה נערכות בפורמטים שונים ומגוונים, כאשר כל כותב וכותבת יכולים למצוא את התחרות שמתאימה עבורם, מבחינת רמת הניסיון, סגנון הכתיבה, הפורמט ועוד. 

במאמר הבא, נבחן את תחרויות הכתיבה השונות ברחבי העולם ומה מייחד אותן, ומי יודע, אולי גם נמצא תחרות אידאלית עבורכם.

מגזין הכתיבה של נבו רוזי

אתגר הכתיבה מאת Scribendi

כותבים ויוצרים רבים מכל רחבי העולם מוזמנים להשתתף בתחרות הכתיבה של Scribendi. התחרות השנתית מקבלת טקסטים בצורת תסריטים, שירים, ספרי עיון ועוד. הזוכה בכל קטגוריה יקבל פרס כספי והכרה באתר Scribendi.

תחרות כתיבה מבית היוצר של The Write Path

תחרות הכתיבה של The Write Path היא תחרות מקוונת, שבה המשתתפים מתחרים בכתיבה יוצרת, כתיבת שירה וסיפורים קצרים. התחרות הדו-שנתית פתוחה עבור כותבים בכל רמות הניסיון, מחובבנים ועד יוצרים מקצועיים. לצד זכייה בפרסים כספיים, יצירותיהם של זוכי התחרות מתפרסמות באתר האינטרנט של The Write Path.

תחרות כתיבה בחסות Writer's Digest

סופרים מכל הז'אנרים, הסגנונות והרמות מוזמנים להצטרף לתחרות הכתיבה הנודעת והמכובדת של Writer's Digest Writing. התחרות השנתית פתוחה לרווחה עבור כותבי תסריט, סיפורים קצרים, חיבורים ושירים, כך שהיא מגוונת במיוחד. הזוכה בתחרות מקבל פרס כספי והוקרה באתר Writer's Digest.

תחרות השירה הלאומית 

משוררים מכל רחבי העולם עשויים להיכנס לתחרות הלאומית לכתיבת שירה (National Poetry) המפורסמת. שירים מקוריים שלעולם לא פורסמו בעבר מוזמנים להירשם לתחרות הנערכת מדי שנה. מלבד הפרס הכספי, כתב היד של הזוכה בתחרות יפורסם גם בכתב עת יוקרתי לשירה. הזוכה הצעיר ביותר אי פעם בתחרות זו הוא סטודנט בן 19, בעת לימודיו באוניברסיטת קמברידג' הידועה.

הפרסים הספרותיים של PEN America

פרסי ה-PEN America Literary Awards הם אוסף של פרסים שונים, שמיועדים עבור כותבים מוכשרים. הפרסים מוענקים מדי שנה וזמינים לכותבים ויוצרים מכל רחבי העולם. קטגוריות הפרס כוללות מגוון סגנונות כתיבה וזוכי הפרס זוכים בפרסים כספיים והכרה בינלאומית משמעותית.

לסיכום, תחרויות כתיבה הן דרך ומקום נפלא עבור כותבים ויוצרים להציג את כישוריהם ולקבל הכרה על כשרונם. רבות מהן מיועדות לכולם, ללא קשר לרמת הניסיון. כמו כן, קיימות תחרויות בכל ז'אנר וסגנון, בין אם אתם כותבי שירה, סיפורים קצרים, פרוזה ועוד.

אם ברצונך להתייעץ איתי, לשאול שאלות, או לשתף במסע הכתיבה שלך…
לפניך שלוש דרכים נפלאות:
1. אני מקיים סדנאות כתיבה ללא עלות, ובסוף כל סדנה מתקיים סשן שאלות ותשובות.
נרשמים ומצטרפים אליי חינם בלחיצה כאן.

2. מזמין אותך להירשם לאתגר חמישה ימי הכתיבה (100% מתנה כמובן) – בכל יום אתגר כתיבה חדש אצלך במייל.
3. אני גם מעביר תהליכי ליווי נפלאים עבור כותבים אמיצים. מדי חודש אני בוחר כותב/ת אחד, שיעברו תהליך ליווי אישי בן שלושה חודשים. לבדיקת התאמתך לתהליך הליווי לוחצים כאן.

נ.ב.
בונוס קטן: ניתן להירשם כאן לניוזלטר ולקבל תרגילי כתיבה וטיפים מדי שבוע.

בינתיים, מזמין אותך לצפות בהדרכת הכתיבה המצולמת: מהו חוק ה-70/30 בכתיבה יוצרת?

תיבת ההפתעות לכותבים אמיצים:
ימים
שעות
דקות
שניות

היי, כאן נבו. אני מזמין אותך חינם לסדנת הכתיבה שלי בשידור חי...

סדנה ללא עלות!
יום שני הקרוב, ה-27 למאי
בשעה 19:00:

* הסדנה תתקיים בשידור חי דרך האינטרנט.
* הקישור האישי לשידור יישלח במייל מיד לאחר הרשמתך.