מתחילים לכתוב. היום.

שמי נבו ואני מזמין אותך לסדנת כתיבה ללא עלות.

הסדנה הקרובה תתקיים
ביום שני הקרוב, ה-22 ליולי
בשעה 19:00 בערב.
להרשמה מהירה לוחצים כאן ✍️

סדנת כתיבה יוצרת היא אבן דרך חשוב בתהליך שלנו ככותבים ויוצרים. לכן, מתוך הניסיון האישי שלי והתהליכים שהעברתי כותבים ויוצרים בשמונה השנים האחרונות במסגרת לימודי כתיבה יוצרת, כתבתי עבורכם את המפתחות החשובים ביותר לכתיבה יצירתית:

כתיבה מתארת

המטרה העיקרית של כתיבה מתארת היא בפשטות – לתאר, והטעות הגדולה ביותר של כותבי כתיבה יוצרת היא המחסור בתיאורים. לעתים ככותבים ובייחוד בתחילת הדרך, אנחנו מפחדים לנדב יותר מדי פרטים לאורך הטקסט ולשעמם את הקורא, אך בפועל ההפך הוא הנכון.

הקוראים העתידיים שלנו מחפשים ערך ותוכן איכותי, וכשהם קוראים את הטקסטים שלכם הם רוצים להרגיש כאילו הם עצמם נמצאים בתוך הסצנה הכתובה. לכן, לספר סיפור טוב זה רק צעד אחד כדי למשוך את תשומת לב הקורא, אך בעזרת כתיבה מתארת ביכולתנו למשוך את תשומת לבו יותר מהרגיל.

ברגע שהקורא יראה את אשר אנחנו רואים בדמיוננו, ישמע, יטעם, יריח ויחוש – הוא ירגיש נינוח יותר להתמסר לקריאת המילים שלנו.

בנוסף, חשוב להוסיף שאני מעביר תהליכי ליווי כתיבה אישיים עבור כותבים וכותבות אמיצים, אחד על אחד.
 

כתיבה משכנעת

חשבת פעם מה המסר שברצונך להעביר? מהו הדבר האחד שהיית רוצה שהקורא ייקח איתו לאחר קריאת הטקסט שלך?

הכתיבה המשכנעת מייצגת את הדעות האישיות שלנו בתור כותבי כתיבה יוצרת. מטרתנו העיקרית היא לשכנע את הקורא להסכים עם נקודת המבט האישית שלנו.

מגזין הכתיבה של נבו רוזי

נקודות המפתח לכתיבה משכנעת הן שימוש בנימוקים, טיעונים והצדקות, לעתים דרך נקיטת עמדה אישית מצד הכותב, המבקש את הקוראים להסכים עם נקודת מבטו שלו, ואפילו בחלק מהמקרים – קורא לנקוט בפעולה.

קראו עוד על קורס כתיבה

קורס כתיבה יוצרת
קורס כתיבה יוצרת

שימוש בקו עלילה

עכשיו נקפוץ שלב אחד קדימה. סדנת כתיבה יוצרת היא עולם ומלואו וברוב המקרים, החזון שלנו הוא לספר סיפור עם התחלה, אמצע וסוף.

המטרה העיקרית של שימוש בקו העלילה היא להעביר סיפור. הכותב מייצר דמויות שונות ומספר מה קורה להן, לעתים מנקודת המבט של אחת הדמויות. בצורה פשוטה – איך הדמות הראשית בסיפור מגיעה מנקודה א' לנקודה ב'?

נקודות המפתח לכתיבת עלילה היא לספר סיפור או לתאר אירוע באמצעות שימוש בדיאלוגים. טיפ חשוב שלי: תנסו לייצר דיאלוג עם דמויות אקראיות ולא עם דמויות צפויות שמופיעות כדרך קבע בסיפור.

באופן כללי כאשר מדובר על תהליך כתיבת ספר, ככל שנשתמש יותר בדמויות ומפגשים אקראיים לאורך הסיפור – כך התנעת תהליך הכתיבה תהיה פשוטה יותר עבורנו.

מה הקונפליקט?

שימו לב, שום סיפור לא יכול להתקיים ללא קונפליקט, מהסיבה הפשוטה שאילו הייתי כותב לכם שהתעוררתי הבוקר, הכנתי לעצמי כוס קפה, ולאחר מכן ראיתי טלוויזיה עד השעות הקטנות של והלכתי לישון, האם הייתם ממשיכים לקרוא יותר מחמישה עמודי טקסט? רוב הסיכויים שלא.

אי לכך, בתהליך של סדנה / קורס כתיבה יוצרת, נקודת הקונפליקט היא הנקודה שבה הסיפור האמיתי שלכם מתחיל, הרגע שבו גיבור או גיבורי העלילה עומדים בפני החלטה או התלבטות, גדולה או קטנה ככל שתהיה.

שימוש בדיאלוגים

כפי שצוין בתחילת המאמר, דיאלוג הוא מקדם העלילה החשוב ביותר עבור כותבי כתיבה יוצרת וחשוב להתייחס אליו בכבוד הראוי לו. גם בכתיבת הדיאלוג, חשוב שאנחנו ככותבים נרגיש בנוח לנדב פרטים ככל הניתן. אז בואו נהיה יצירתיים לרגע – האם ביכולתנו לכתוב דיאלוג עשיר בין שתי דמויות, ולמשוך את הקורא לתוך הסצנה באמצעות פירוט נרחב?

קורס כתיבה יוצרת, הוא נקודת ההתחלה עבור כל כותב וכותבת. מדובר ברגע שבו אנחנו מתחילים להפליג בדמיון ונותנים לכתיבה להתוות לנו את הדרך. ורק כך, ברגע שנתמסר לתהליך בקורס כתיבה יוצרת – נוכל לגלות כמה רחוק ניתן להפליג בדמיוננו.

אם ברצונך להתייעץ איתי, לשאול שאלות, או לשתף במסע הכתיבה שלך…
לפניך שלוש דרכים נפלאות:
1. אני מקיים סדנאות כתיבה ללא עלות, ובסוף כל סדנה מתקיים סשן שאלות ותשובות.
נרשמים ומצטרפים אליי חינם בלחיצה כאן.

2. מזמין אותך להירשם לאתגר חמישה ימי הכתיבה (100% מתנה כמובן) – בכל יום אתגר כתיבה חדש אצלך במייל.
3. אני גם מעביר תהליכי ליווי נפלאים עבור כותבים אמיצים. מדי חודש אני בוחר כותב/ת אחד, שיעברו תהליך ליווי אישי בן שלושה חודשים. לבדיקת התאמתך לתהליך הליווי לוחצים כאן.

נ.ב.
בונוס קטן: ניתן להירשם כאן לניוזלטר ולקבל תרגילי כתיבה וטיפים מדי שבוע.

בינתיים, מזמין אותך לצפות בפרק הפודקאסט המצולם: כמה זמן להקדיש לכתיבה בחיי?

תיבת ההפתעות לכותבים אמיצים:
Days
Hours
Minutes
Seconds

היי, כאן נבו. אני מזמין אותך חינם לסדנת הכתיבה שלי בשידור חי...

סדנה ללא עלות!
יום שני הקרוב, ה-22 ליולי
בשעה 19:00:

* הסדנה תתקיים בשידור חי דרך האינטרנט.
* הקישור האישי לשידור יישלח במייל מיד לאחר הרשמתך.