לפרטים נוספים

Office@nevorozi.co.il

משרדינו

החרושת 18, רמת השרון

כתיבת אוטוביוגרפיה

כתיבת אוטוביוגרפיה – איך לעשות זאת נכון?

אוטוביוגרפיות נכתבו כבר במאה ה-12. מלכים, רוזנים ואצילים אשר לא יכלו לכתוב בעצמם את סיפור חייהם, שכרו לשם כך סופר, הנקרא "סופר צללים" שתפקידו היה לראיין את האדם רם המעלה ואת סיפור חייו, ולהעלות את סיפור חייו על הכתב.

לאורך השנים, נכתבו אין סוף אוטוביוגרפיות על-ידי אנשים רבים, חלקם על-ידי אנשים ידועים, זוכי פרסי נובל אשר שינו את העולם בתגליות מהפכניות, המציאו המצאות, ותרופות אשר הצילו את האנושות מכליה, וחלקם נכתבו על-ידי אנשים פשוטים ורגילים, אשר החליטו לספר ולתעד את סיפור חייהם.

בוב דילן – "כרוניקות"

הספר יצא לאור בשנת 2007. דילן הוא זמר ויוצר יהודי-אמריקאי, ונולד בשם רוברט אלן צימרמן.

הספר מציג מסע אינטימי החושף נקודות חשובות בחייו של דילן ובקריירה העשירה שלו. דילן היה קולה של אמריקה, קצבי, סקרני ומלא דמיון. הוא מעולם לא חשש להביע את דעתו על החיים, האנשים, המקומות והאירועים ועיצבו את חייו ומכאן את יצירתו. הוא גם היטיב לתאר את רגשותיהם של האמריקאים השבורים – לאחר רצח הנשיא האהוב קנדי. יש לציין שדילן לא אהב את התואר שהודבק לו. הוא זוכה פרס נובל לספרות לשנת 2016.

אוטוביוגרפיה של יוגי – פרמהנסה יוגאננדה

אחת הקלאסיקות הרוחניות הידועות בעולם המערבי, יוגאננדה חושף את דרכו להגשמה עצמית, וגם את מפגשיו עם גדולי היוגים בהודו. יוגאננדה נולד ב-1893 למשפחה דתית וגילה נטיות רוחניות מגיל צעיר. הוא התאמן באשרם 10 שנים במקביל ללימודים באקדמיה. ב-1917 הקים את בית הספר הראשון שלו, שם העביר לימודים רגילים לצד מדיטציה, יוגה ושיטת לפיתוח הגוף.

"אנורקסית שלי" – אורלי פוקס-ברקוביץ

כפי שציינתי בפתיח, רבים מספרי האוטוביוגרפיה נכתבים על-ידי אנשים מן הישוב הבאים לשתף אותנו בחוויה שפקדה אותם, והספר נכתב מדם ליבם. כזה הוא הספר הבא, אשר נכתב על ידי אורלי פוקס-ברקוביץ, אמא שבתה הצעירה מתמודדת עם מחלת האנורקסיה ומחלימה ממנה. באומץ רב, היא חושפת את סיפורן האישי, במטרה לעזור לנערות אחרות החולות אף הן במחלה ולמשפחותיהן, ולשבור את קשר השתיקה והבושה.

אנשים רבים רוצים לכתוב את עצמם ועל עצמם. בעבר כתיבה היתה פחות נגישה ואילו היום, האתגר הרבה פחות מאיים. ישנם גם אנשי מקצוע (סופרי צללים) העוסקים בכך. אך למען האמת, כל אחד יכול לכתוב את עצמו

אני מזמין אותך בחינם וללא עלות לסדנת הכתיבה שלי בשידור חי!

ימים
שעות
דקות
שניות

הסדנה הקרובה: יום שני, ה-04/07/2022 בשעה 19:00

* הסדנה תתקיים בשידור חי דרך האינטרנט.
* הקישור האישי להצטרפות יישלח במייל מיד לאחר הרשמתך.

ליווי כתיבה אישי לספרך!

היי, כאן נבו. אני מזמין אותך להגשים את חלום הכתיבה שלך יחד איתי.

מטרת תהליך הליווי האישי היא להתניע את חלום הכתיבה והיצירה שבך.
לפרטים נוספים: