לפרטים נוספים

Office@nevorozi.co.il

משרדינו

החרושת 18, רמת השרון

סגנונות כתיבה

ככותבים, ביכולתכם להיחשף מדי יום להמון תכנים סביב עולם הכתיבה. סדנאות, פודקאסטים, ספרי הדרכה ועוד. קיימים סגנונות כתיבה (ז'אנרים) אשר אתם מתחברים אליהם יותר ויש סגנונות שפחות. כל זה תלוי ברגשות אותם תרצו להביע, ואיזה סיפור הייתם רוצים לספר. בתור כותבים בתחילת הדרך, דרככם עדיין אינה תמיד ברורה, ואתם לא בדיוק יודעים באילו סגנונות נוספים תרצו לגעת ולהרחיב.

אוטוביוגרפיה (כתיבת ספר אישי)

אוטוביוגרפיה, הוא אחד מסגנונות הכתיבה המרתקים שניתן לעסוק בהם. כאן, הדגש הוא על סיפור חיים אישי, מנקודת מבט אינטימית, כנה וחשופה.
במרבית המקרים, הכתיבה האוטוביוגרפית דורשת חשיפה עמוקה של המחבר וכנות סביב סיפור חייו האישי, אשר יבואו לידי ביטוי באמצעות: זיכרונות, כאבים, חלומות, שאיפות, ואף חשיפה של הסביבה הקרובה.

שירה

שירה היא אחת מדרכי היצירה האסתטיות והטהורות ביותר שיש לכתיבה להציע. דרכה הייחודית של השירה שמה דגש על לב האדם ובפרט על מבנה הנפש הייחודי.
אמנם סגנונות כתיבה רבים מאפשרים פתח אל נפש האדם, אך השירה, באמצעות עדינות ויופי רב, יוצרת עוצמה רבה דרך המילים.

פרוזה

הפרוזה היא סיפור עלילתי לכל דבר, והיא לרוב תהיה כתובה בשפה יומיומית ופשוטה יחסית.
בפרוזה יש שימוש באקספוזיציה, הכרות נרחבת עם עולם הדמויות – המסע שהן עוברות, הקונפליקט הפנימי שאותו הן פוגשות. ובדיוק כמו בכל סיפור עלילתי, גם בפרוזה יש שימוש בקו עלילה רציף. התחלה, אמצע וסוף.
כשאתם ניגשים לכתוב סיפור עלילתי, קיימים כמה דגשים חשובים: שימוש בקו עלילה רציף, ההבנה מי הם הגיבורים שלנו והדמויות שירכיבו את העלילה. וכמובן, שימוש בטכניקות כמו דיאלוגים ותיאורים.

סגנונות כתיבה רבים מאפשרים להפליג בדמיון, ליצור סיפור ייחודי שהוא רק שלכם, אך הסיפור העלילתי הוא דרך נהדרת לצאת למסע מרתק של כתיבה.

סיפורים קצרים

כתיבת סיפור קצר היא דרך נפלאה (ולא מחייבת) לבנות עלילה שלא דורשת הרבה זמן. מהות הסיפור הקצר היא תמציתיות. קצר וקולע.
דמויות, קו עלילה, תיאורים, כל אלה מצטופפים לכמה פסקאות, וירכיבו סיפור קצר שיתארך למשך לא יותר מכמה עמודים. זה עלול נשמע מאתגר, אך ברגע שתקלטו את העניין, תבינו שיש בכתיבת סיפור קצר הרבה כיף, הנאה, וסיפורים.

סיפורי ילדים

סיפורי ילדים הם אחד מסגנונות הכתיבה המתוקים. הם נכתבים ברכות רבה בעבור הדור הצעיר. בעזרתם, תוכלו להעביר מסר, מוסר השכל, וללמד שיעורים על החיים עצמם בדרך כיפית ונגישה.
כתיבת סיפורי ילדים היא מסע לא רגיל, כשהאתגר הגדול ביותר שתפגשו הוא העברת המסר ומוסר ההשכל, מתוך עולם המבוגרים, בצורה ובדרך שתתאים לשפה המתאימה לילדים.

סגנונות כתיבה – לסיכום:

קיימים סגנונות כתיבה רבים. כל ז'אנר נוגע בקוראים שלכם בצורה אחרת.
ככותבים, לרוב תמצאו ז'אנר אחד או שניים, אשר יגיעו לכם בקלות מבין כל השאר. קחו את היצירה שלכם קדימה ותנו לה להפוך לחלק מעולמכם. לימדו, הרחיבו את אופקי הכתיבה שלכם, והעניקו לעצמכם ולכתיבה שלכם את המקום המיוחד שלה.

אני מזמין אותך בחינם וללא עלות לסדנת הכתיבה שלי בשידור חי!

ימים
שעות
דקות
שניות

הסדנה הקרובה: יום שני, ה-04/07/2022 בשעה 19:00

* הסדנה תתקיים בשידור חי דרך האינטרנט.
* הקישור האישי להצטרפות יישלח במייל מיד לאחר הרשמתך.

ליווי כתיבה אישי לספרך!

היי, כאן נבו. אני מזמין אותך להגשים את חלום הכתיבה שלך יחד איתי.

מטרת תהליך הליווי האישי היא להתניע את חלום הכתיבה והיצירה שבך.
לפרטים נוספים: