לפרטים נוספים

Office@nevorozi.co.il

משרדינו

החרושת 18, רמת השרון

מהי כתיבה חופשית?

בתור כותבים, העולם סביבכם הוא הכלי העוצמתי ביותר ליצירה, אתם אלה שאורגים את רשת המילים המובילה לכוונה הפנימית והעמוקה שבכתיבה.

הכתיבה היא החופש להביע את עולמכם הפנימי המפציר לצאת החוצה. עם זאת, גם בכתיבה קיימים חוקים ומגבלות, בין אלה שאתם יוצרים לעצמכם ובין אם מדובר בטכניקות הכתיבה.

אני מאמין שהכתיבה יוצרת חוקים משל עצמה. כתיבה חופשית היא דרך מופלאה ליצור, כאשר אתם אלה שאוחזים במושכות ויוצרים את הנתיב והחוקים האישיים שלכם. בד בבד, דרך שימוש באמצעים האמנותיים.

אז מהי בעצם כתיבה חופשית ואיך יוצרים דרכה? במיוחד לשם כך, הכנתי עבורכם כמה המלצות והכוונות לכתיבה חופשית!

מהי בעצם כתיבה חופשית?

רגע לפני שניגשים לכתיבה חופשית, חשוב להבין מהי בכלל.

כתיבה חופשית היא סגנון כתיבה המבטא את עולמו הפנימי של הכותב: מחשבותיו, רגשותיו ואפילו שפת הכתיבה הייחודית לו, בדגש על עקרונות הכתיבה המושרשים בו.

כתיבה חופשית יכולה להתבטא בכמה דרכים. לדוגמא, כתיבת יומן אישי או כתיבה אינטואיטיבית.
עולם הכתיבה רחב ומלא בסגנונות כאלה ואחרים. בדיוק כפי שכל אדם הוא נפש בזכות עצמו, כך הכתיבה היא ייחודית כשלעצמה.

כתיבה חופשית היא החופש שלכם לכתוב ולהביע את עצמכם בדרך אינדיבידואלית בדגש על הרגשות שלכם ומחשבותיכם. צללו לתוך עולמכם הפנימי, כתבו את אשר מניע אתכם בסגנון הייחודי לכם, בכל דרך העולה על רוחכם.

כפי שאני נוהג ללמד ולהגיד פעמים רבות, אל תחששו לפרוץ את גבולותיכם האישיים, ליצור את עולמכם האישי ולשתף אותו לעולם בחוץ.

פעמים רבות, מסע הכתיבה הצטייר בעינינו כמשימה לא פשוטה, הרי איך אפשר לחשוף את עולמי הפנימי בצורה כה אינטימית וחשופה? בתור כותבים, עליכם להבין שכתיבה נובעת מהרגשות, מניסיון החיים שלכם, מהמקומות החזקים שבכם ועם זאת, גם מהמקומות החלשים ואף חסרי הביטחון.

כשאתם בוחרים להתמקד בסגנון כתיבה, לא משנה מה הוא מביא איתו, עומדת בפניכם האפשרות לחשיפה. זה גם הדבר שהופך את הכתיבה לקסומה, מראה ישירה אל נפש האדם, אל קשת רגשותיו. יצירה שלמה ופועמת. סיפורים מרתקים. חוויות חיים.

ללא הסיפורים של אנשים שהחליטו לשתף את עולמם, לחשוף את רגשותיהם, הרגעים היפים ואף האסונות בחייהם, ההיסטוריה לא הייתה נכתבת. לכן, הבחירה בידכם. מה לחשוף, איך וכמה. ככל שתעניקו לעצמכם את האפשרות לחשוף את עצמכם ברמה העמוקה והחשופה ביותר, כך הכתיבה שלכם תהיה יותר אותנטית.

איך כתיבה חופשית תורמת לי?

בעולם בו כותבים רוצים להביע את עצמם, לספר את סיפורם, לתת לכל מה שמניע אותם להישפך החוצה במגוון רחב של צבעים וגוונים, כתיבה חופשית היא דרך מיוחדת לעשות זאת. קיימים בה כל האמצעים ליצירה ששייכת אך ורק לכם.

במציאות שבה אתם חיים, התנועה היא בלתי פוסקת וקיימים הרבה גירויים. לפעמים, עולם שנע במהירות אדירה, עלול ליצור אצל כותבים כמות לחץ וחרדה. לא משנה מי אתם או מהן נסיבות חייכם, מאיפה באתם ומהי כתיבה עבורכם. לכן, מומלץ לקחת את הכתיבה בתור מקום שבו תוכלו להביע ולרפא את עצמכם.

בין אם היא תרפיה עבורכם, כלי להשמיע את קולכם, כלי להנאה, פריקה או שלל סיבות אחרות. כתיבה חופשית היא כלי יצירה, כלי לשיתוף ודרך להביע את עולמכם הפנימי והחיצוני.

לסיכום

כתיבה יוצרת היא עולם שלם, פנימי, חיצוני, אינדיבידואלי. קחו את הכלי המדהים הזה, את הכישרון ואת היצירה שבכם, ותנו לה לפרוץ מכם החוצה.

כתיבה חופשית היא כל מה שתחליטו שהיא תהיה. היא יכולה להיות כל נושא שתחליטו. כל רעיון שעולה בכם, כל מחשבה ומכלול של ההוויה שלכם.

הרשו לעצמכם ליצור, היו סקרנים, כתבו כל עוד נפשכם בכם, התפתחו ותמיד שאפו להיות הכי מחוברים לעצמכם בחוויית הכתיבה. זיכרו, העולם בידיכם והמילים הן היצירה שלכם.

אני מזמין אותך בחינם וללא עלות לסדנת הכתיבה שלי בשידור חי!

ימים
שעות
דקות
שניות

הסדנה הקרובה: יום שני, ה-29/08/2022 בשעה 19:00

* הסדנה תתקיים בשידור חי דרך האינטרנט.
* הקישור האישי להצטרפות יישלח במייל מיד לאחר הרשמתך.

ליווי כתיבה אישי לספרך!

היי, כאן נבו. אני מזמין אותך להגשים את חלום הכתיבה שלך יחד איתי.

מטרת תהליך הליווי האישי היא להתניע את חלום הכתיבה והיצירה שבך.
לפרטים נוספים: