לפרטים נוספים

Office@nevorozi.co.il

משרדינו

החרושת 18, רמת השרון

כתיבת ספר אישי

כתיבת ספר אישי (אוטוביוגרפיה) הוא אחד הז'אנרים המרתקים בעולם הכתיבה. בעיניי, הסיפורים המעניינים ביותר מגיעים מסיפורי חיים של אנשים אחרים. הלמידה הטובה ביותר נובעת מתוך התבוננות פנימית של האדם על סיפור חייו האישי.
ככותבים המעוניינים לכתוב אוטוביוגרפיה, אתם עומדים לצאת למסע מדהים לתוך נפשכם, אל סיפור חייכם, ובמיוחד, לעבר למידה עצמית.

מיהו הגיבור?

במילה אחת, הגיבור הוא אתם. אתם מביאים לידי ביטוי את עולמכם, את סיפורכם. קו העלילה נרקם סביב חוויותיכם האישיות, סביב הקווים שמניעים אתכם ואת חייכם. אתם הגיבורים ואתם היוצרים.
כשאתם ניגשים לכתיבת ספר אישי, יש כלל רוחני אחד שאני דוגל בו, והוא לא לפחד לחשוף.
חשיפה היא חלק גדול מכתיבה אישית. אתם ורגשותיכם חשופים, כמו גם עולמכם הפנימי וכל מה שבונה אתכם בתור בני אדם.
נכון, לפעמים חשיפה עלולה להיות מפחידה, היא מעוררת בכם משהו שאתם לא תמיד מוכנים אליו. לרוב, כתיבה אישית תעורר בכם רגשות שאתם לא מוכנים לחשוף, סיפורים שאתם עדיין לא רוצים להתמודד איתם.
ובדיוק מהסיבה הזו, אל תפחדו לקפוץ למים. הסתכלו על כך בתור הזדמנות לספר סיפור ייחודי שלא נכתב מעולם.

דגשים בכתיבת ספר אישי

קיימים כמה דגשים חשובים כשאנחנו ניגשים לכתיבת ספר אישי. טכניקות כתיבה הכרחיות.
תיאורים: כמו בכל סיפור, תיאורים הם חלק חשוב ומשמעותי. תארו את עולמכם, את הדמויות והגיבורים האחרים, את העולם שבו אתם חיים, את עצמכם.
דיאלוגים: דיאלוגים הם חלק הכרחי בכתיבת סיפור חייכם. העמיקו בדיאלוגים, הרחיבו אותם, הקדישו להם מקום בכתיבה. ככל שתעמיקו יותר בדיאלוגים, כך הדמויות יביעו יותר, וכך הקורא "ירגיש" יותר.
רגש: כפי שציינתי קודם לכן, בכתיבה אישית, רגשות הם חלק משמעותי. שימוש ברגשותיכם בכתיבה הם הכלי שיוביל את הסיפור שלכם ויאפשר פתח לעולמכם האישי והמחשבתי. השתמשו בהם בתבונה והרחיבו אותם.

לפתוח את הלב

פתחו את הלב. תנו לו להרקיע שחקים, להסתובב, להסתחרר, תנו לו את המקום החשוב ביותר בסיפור שלכם. זה המפתח לכתיבה כנה ואותנטית.
כמובן שמדובר בתהליך לא פשוט. כולנו חוששים לשים את הלב על השולחן, לתת לו מקום על דף הנייר, אלו הן תחושות טבעיות לחלוטין. האירו בכם את השבילים אל הנפש שלכם, העצימו אותם ותנו להם מקום בכתיבה. בסופו של יום, מדובר בסיפור חייכם האישי. תנו לו את המקום הראוי לו ביצירה.

לסיכום, כתיבת ספר אישי הוא מסע מופלא אל עולמכם, לנבכי הלב שלכם, להיסטוריה האישית שלכם.
מה שאתם כותבים, הוא המסר שאתם רוצים להפיץ לעולם. העניקו לעצמכם את החוויה המדהימה הזאת, חקרו את חייכם ואת לבכם, הביאו אותם אל הכתב. אל תחששו להביע את עצמכם, לפתוח את הלב ולספר את הסיפור שלכם.
כפי שכתבתי קודם, אתם הגיבורים של חייכם ושל סיפורכם.

אני מזמין אותך בחינם וללא עלות לסדנת הכתיבה שלי בשידור חי!

ימים
שעות
דקות
שניות

הסדנה הקרובה: יום שני, ה-29/08/2022 בשעה 19:00

* הסדנה תתקיים בשידור חי דרך האינטרנט.
* הקישור האישי להצטרפות יישלח במייל מיד לאחר הרשמתך.

ליווי כתיבה אישי לספרך!

היי, כאן נבו. אני מזמין אותך להגשים את חלום הכתיבה שלך יחד איתי.

מטרת תהליך הליווי האישי היא להתניע את חלום הכתיבה והיצירה שבך.
לפרטים נוספים: