לפרטים נוספים

Office@nevorozi.co.il

משרדינו

החרושת 18, רמת השרון

כתיבה ארוטית

כתיבה ארוטית – מהו ההבדל בין ספרות רומנטית לבין ספרות ארוטית? האם קיים בכלל הבדל ביניהם? מיהם הקוראים הנאמנים של הז'אנר הארוטי האם הוא מושך אליו יותר קוראות או קוראים?

בשנים האחרונות, חלה התעוררות בקרב סופרות ישראליות וגם ברחבי תבל, אשר פרסמו ספרות ארוטית שנעשתה מוצר מבוקש ביותר על המדף, וכבר אין צורך להסתירו או להתבייש בזמן קריאה כפי שהיה נהוג בעבר. הספר שחולל את השינוי או נכון יותר, חולל מהפך בגישה לז'אנר, הוא "50 גוונים של אפור", אשר נכתב על-ידי הסופרת הבריטית אי. אל. ג'יימס והצליח לסחוף מיליוני קוראים בכל העולם.

"50 גוונים של אפור" – אי.אל. ג'יימס

אי. אל. ג'יימס (אריקה לנרד), לימדה היסטוריה באוניברסיטה ועבדה כמנהלת בתחנת טלוויזיה. לדבריה, מתוך תחושת משבר החלה לכתוב את כל הפנטזיות שלה, יום אחרי יום, במשך שנתיים. כך, נוצר ספרה הראשון – "50 גוונים של אפור".

הספר עוקב אחרי מערכת היחסים בין אנה, בוגרת קולג', לבין כריסטיאן גריי, איש עסקים מצליח. הספר ידוע בשל התיאורים הארוטיים המפורטים במיוחד הכוללים שעבוד ומשמעת, דומיננטיות וכניעה, סדיזם ומזוכיזם.
בספטמבר 2012, יצאה לאור המהדורה הראשונה שהודפסה ב-50,000 עותקים והיא אזלה תוך כמה ימים מן המדפים. לאחר מכן, פורסמו גם שני ספרי המשך. הטרילוגיה עובדה לסדרת סרטי קולנוע.

"מאהבה של ליידי צ'טרלי" – ד.ה. לורנס (1928)

הספר נאסר לפרסום מיד עם צאתו לאור, איסור שהוסר רק בשנות ב-60. עלילת הספר עוסקת בליידי צ'טרלי, הנשואה לסר קליפורד צ'טרלי, צעיר חזק וחסון החוזר מן ממלחמת העולם הראשונה כשהוא משותק בפלג גופו התחתון. בנוסף לנכותו הפיזית, הוא מגלה גם נכות נפשית. הוא אינו מבין את קשייה של אשתו, אשר בסופו של דבר מוצאת עצמה בזרועותיה של שומר היער באחוזה, אוליבר מלורי. הרומן דן בהיתכנות יחסים רומנטיים בין אישה מהמעמד הגבוה לבין גבר ממעמד הפועלים. ספרים נוספים שכתב: בנים ואוהבים, הקשת בענן, נשים אוהבות ועוד.

"12 פגישות" – מיכל זמיר

מערכת יחסים חוצה גבולות בין פציינטית לבין הפסיכולוג המסויג, ד"ר שחם. מערכת יחסים אשר המלמדת את הפציינטית שיעור מפעים ומפתיע. מיכל זמיר לא מהססת להשתמש באוצר מילים ארוטיות ועושה זאת באינטליגנציה מושחזת ונחושה. הספר מכיל 105 עמודים בלבד. ספר נוסף של מיכל זמיר, "סימנים של גבר זר", הוא רומן מצחיק וכואב, הכתוב גם הוא, בשפתה המיוחדת של וללא מעצורים, לעיתים גבוהה ולפעמים עממית, לעיתים פיוטית אך גם גסה, ותמיד מלאת רגש וחמלה.

כותבות רבות הצטרפו לרשימה המכובדת של סופרות הז'אנר הארוטי, ספרות שבעבר נחשבה לנחותה ונשים רבות קראו אותה והסתירו זאת. והיום, נהפוך הוא, התופעה הולכת ומתרחבת וכמות הנשים העוסקות בכתיבת ספרות ארוטית רק הולכת וגדלה.

אני מזמין אותך בחינם וללא עלות לסדנת הכתיבה שלי בשידור חי!

ימים
שעות
דקות
שניות

הסדנה הקרובה: יום שני, ה-29/08/2022 בשעה 19:00

* הסדנה תתקיים בשידור חי דרך האינטרנט.
* הקישור האישי להצטרפות יישלח במייל מיד לאחר הרשמתך.

ליווי כתיבה אישי לספרך!

היי, כאן נבו. אני מזמין אותך להגשים את חלום הכתיבה שלך יחד איתי.

מטרת תהליך הליווי האישי היא להתניע את חלום הכתיבה והיצירה שבך.
לפרטים נוספים: