תרפיה בכתיבה

מתחילים לכתוב. היום.

שמי נבו ואני מזמין אותך לסדנת כתיבה ללא עלות.

הסדנה הקרובה תתקיים
ביום שני הקרוב, ה-22 ליולי
בשעה 19:00 בערב.
להרשמה מהירה לוחצים כאן ✍️

תוכן עניינים

כלים לתרפיה בכתיבה: הכתיבה היוצרת ידועה זה מכבר ככלי טיפולי לביטוי עצמי והתפתחות אישית. בין אם אתם מתמודדים עם אתגרים בחיים, חווים סערה רגשית, או פשוט מחפשים מקום לפורקן יצירתי, כתיבה יכולה לספק דרך בטוחה ויעילה לחקור את מחשבותיכם ורגשותיכם. במאמר זה, נתעמק במפתחות לטיפול באמצעות כתיבה וכיצד תוכלו לרתום את כוחו, במטרה לשפר את רווחתכם וצמיחתכם הפנימית .

אופייה הטיפולי של הכתיבה

במשך מאות בשנים, הכתיבה שימשה צורת טיפול, המאפשרת לאנשים לעבד את רגשותיהם, להשיג תובנות ולמצוא נחמה. בין אם דרך כתיבת יומן, כתיבה יצירתית, או רומן עלילתי, תהליך הכתיבה יכול להיות מרתקת להפליא. הכתיבה מאפשרת לכם להביע עצמכם בחופשיות, ללא שיפוטיות או מגבלות. היא משמשת כערוץ לשחרור רגשות עצורים, על מנת להגיע להבנה עמוקה יותר של עצמכם ושל העולם הסובב אתכם.

אימוץ השתקפות עצמית

אחד ההיבטים המרכזיים של כתיבה טיפולית הוא רפלקציה עצמית. במידה שתקדישו את הזמן לחקור את המחשבות והחוויות שלכם, תוכלו לקבל תובנות חשובות לגבי הרגשות, האמונות וההתנהגויות שלכם. התחילו בהקצאת זמן ייעודי לכתיבה, יצירת מרחב שקט ונוח שבו תוכלו להרהר, ללא הסחות דעת.

אותנטיות

אותנטיות היא ערך עליון בכתיבה טיפולית. חשוב לכתוב ממקום של כנות ופגיעות, לאפשר למחשבות ולרגשות האמתיים לצוץ. הימנעו מצנזורה עצמית או שיפוט, ואמצו את קולכם הייחודי. תהליך הכתיבה האותנטית יכול להיות משחרר, כיוון שהדבר מאפשר לכם לאמץ את רגשותיכם במלואם, וכמו כן להביעם ללא סייג.

יצירת מרחב בטוח

יצירת מרחב בטוח לתרגול כתיבה היא חיונית. בחרו סביבה שקטה, בה תוכלו להרגיש בנוח. זו יכולה להיות פינה נעימה בביתכם, ספסל שליו בפארק או בית קפה אהוב. וודאו שיש לכם הכלים הדרושים בהישג יד, כגון יומן, מחשב נייד, או עט ונייר. על ידי יצירת מרחב בטוח, אתם מעניקים לעצמכם אפשרות אמיתית לחקור את מחשבותיכם ורגשותיכם, ללא חשש משיפוטיות או הפרעות.

מציאת בהירות ופרספקטיבה

הכתיבה יכולה להעניק לכם בהירות ופרספקטיבה, גם במצבים המורכבים ביותר. כאשר אתם מתעדים את מחשבותיכם באמצעות מילים, אתם מתחילים להתיר את חוטי חוויותיכם ולקבל הבנה ברורה יותר של רגשותיכם. באמצעות כתיבה, תוכלו לחקור נקודות מבט שונות ולאתגר את הנחות היסוד שלכם. באמצעות נקודות מבט חדשות, תוכלו למצוא פתרונות לבעיות, לפתח אמפתיה לאחרים ולטפח צמיחה אישית.

תרפיה בכתיבה

טיפוח מיינדפולנס

הכתיבה יכולה לשמש כלי רב עוצמה לטיפוח מיינדפולנס ונוכחות. כאשר אתם עוסקים בפעולת הכתיבה, אתם מכניסים את עצמכם למצב זרימה (פלואו), שקועים ונוכחים לחלוטין ברגע הנוכחי. על ידי התמקדות במחשבות, ברגשות ובתחושות, אתם הופכים מודעים יותר לעולמכם הפנימי. כתיבה מודעת מאפשרת לכם להאט, להתבונן במחשבותיכם ללא שיפוט ולהתחבר לאינטואיציה שלכם. על ידי תרגול מיינדפולנס בכתיבתכם, תוכלו לנצל את חוכמתכם ולמצוא תחושה של שלווה ובסיס.

אם ברצונך להתייעץ איתי, לשאול שאלות, או לשתף במסע הכתיבה שלך…
לפניך שלוש דרכים נפלאות:
1. אני מקיים סדנאות כתיבה ללא עלות, ובסוף כל סדנה מתקיים סשן שאלות ותשובות.
נרשמים ומצטרפים אליי חינם בלחיצה כאן.

2. מזמין אותך להירשם לאתגר חמישה ימי הכתיבה (100% מתנה כמובן) – בכל יום אתגר כתיבה חדש אצלך במייל.
3. אני גם מעביר תהליכי ליווי נפלאים עבור כותבים אמיצים. מדי חודש אני בוחר כותב/ת אחד, שיעברו תהליך ליווי אישי בן שלושה חודשים. לבדיקת התאמתך לתהליך הליווי לוחצים כאן.

נ.ב.
בונוס קטן: ניתן להירשם כאן לניוזלטר ולקבל תרגילי כתיבה וטיפים מדי שבוע.

בינתיים, מזמין אותך לצפות בפרק הפודקאסט המצולם: כמה זמן להקדיש לכתיבה בחיי?

תיבת ההפתעות לכותבים אמיצים:
Days
Hours
Minutes
Seconds

היי, כאן נבו. אני מזמין אותך חינם לסדנת הכתיבה שלי בשידור חי...

סדנה ללא עלות!
יום שני הקרוב, ה-22 ליולי
בשעה 19:00:

* הסדנה תתקיים בשידור חי דרך האינטרנט.
* הקישור האישי לשידור יישלח במייל מיד לאחר הרשמתך.