שלושה טיפים אפקטיביים עבור כתיבה יצירתית

מתחילים לכתוב. היום.

שמי נבו ואני מזמין אותך לסדנת כתיבה ללא עלות.

הסדנה הקרובה תתקיים
ביום שני הקרוב, ה-27 למאי
בשעה 19:00 בערב.
להרשמה מהירה לוחצים כאן ✍️

תוכן עניינים

עבור כותבים רבים, כתיבה יצירתית היא הבסיס ליצירה, ובסיס היצירה ברוב המקרים נובע מתוך השראה. אז מה קורה כאשר ההשראה לא מגיעה אלינו באופן טבעי כפי שאנחנו רגילים? כיצד עושים את הצעד הראשון בדרך לכתיבת היצירה שלי? ומה ביכולתי לעשות כשאני עומד מול הדף הריק, ולא מצליח לכתוב את המילה הראשונה?

הכנתי עבורך שלושה טיפים אפקטיביים עבור כתיבה יצירתית:

משנה מקום, משנה מזל:

יש משפט רוחני עתיק שטוען ש"אין ביכולתך לחזור לאותו מקום פעמיים", ואילו כשאנחנו עוסקים במילים שלנו ובייחוד בכתיבה יצירתית, עלינו לשאוף לא להישאר באותו מקום למשך יותר מדי זמן.

עלינו ללמוד להכריח את עצמנו לצאת מאזור הנוחות. לכן, בכל פעם שתרגישו מעט תקועים בכתיבה שלכם או תתקלו במחסום כתיבה קטן, תרגישו בנוח לארוז תיק קטן, להכניס לתוכו את המחברת והעט או את המחשב הנייד, ולשנות את מיקום הכתיבה הפיזי שלכם. האם ניסיתם לכתוב בחוף הים? ומה לגבי כתיבה בבית קפה?

תרגישו בנוח לצאת למסע מחוץ לארבעה קירות הבית או קירות המשרד, בהם אתם רגילים לכתוב, ואני מבטיח שתופתעו לטובה מההשראה שמסתתרת מאחורי היציאה מאזור הנוחות.

ואם כבר הרגשתם בנוח לצאת למסע, חשוב לזכור שאני מלווה ומעביר תהליכי ליווי כתיבה לכותבים וכותבות אמיצים. אחד על אחד, יחד איתי.

כתיבה יצירתית ומוזיקה:

ואם עסקנו ביציאה מאזור הנוחות בכתיבה שלנו, האם אתם רגילים לכתוב עם מוזיקה שמתנגנת ברקע, או כותבים בשקט מוחלט? אספתי עבורכם שלוש אפשרויות נהדרות ליציאה מאזור הנוחות באמצעות מנגינות שונות ומרגיעות:

אפשרות מספר אחת – תנסו לכתוב עם מוזיקת טבע ומפלים ברקע, שתגרום לכם להרגיש הכי רחוקים מהבית או מהמשרד.
אפשרות מספר שתיים – לכתוב עם מוזיקת מדיטציה עדינה ומרגיעה, שתגרום לכם להרגיש שיצאתם לחופשת כתיבה במזרח הרחוק.
אפשרות מספר שלוש – צאו למסע בכתיבה לצד צלילי אח בוער בלילה חשוך ומרגיע.

שיטת המחברת:

במידה ואתם רגילים לכתוב את הטקסטים שלכם בקובץ וורד במחשב, תנסו לרגע לשנות הרגלים. ברוב המקרים, מחברת ועט יעשו את העבודה. השינוי הקטנטן, עשוי לגרום לכם להתאמץ ואפילו במעט, ולהיות בדיוק השינוי העדין שאתם זקוקים לו בתהליך כתיבה יצירתית.

במידה ואתם רגילים לכתוב עם מחברת ועט, תוכלו לעשות בדיוק את ההפך. תרגישו בנוח להניח את המחברת בצד ולהתחיל לכתוב במחשב (או אפילו בטלפון הנייד במידה ואתם מרגישים בנוח). נכון, לעתים מדובר בשינוי זעיר, אך מהניסיון האישי שלי בסדנאות הכתיבה שהעברתי עד היום, גיליתי ששיטת המחברת כמעט תמיד עובדת, וגורמת לגלגלים לנוע בצורה מעט שונה.

לסיכום

לעתים השינוי הזעיר ביותר עשוי לעזור לנו להתניע תהליכי כתיבה יצירתית שנמצאים בתוכנו ומחכים להתפרץ.

במקרים מסוימים, שינוי המיקום הפיזי שבו אנחנו נמצאים, מוזיקת הרקע שמלווה את המילים שלנו או אפילו הדרך שבה אנחנו הופכים את המילים שבראשנו לטקסט כתוב (במחברת או במחשב), יכולים להיות השינוי הקטן שאנחנו זקוקים לו, השינוי הקטן שיתניע את המילים שנמצאות בתוכנו ויעזור לטקסטים שלנו לצאת לאור.

אם ברצונך להתייעץ איתי, לשאול שאלות, או לשתף במסע הכתיבה שלך…
לפניך שלוש דרכים נפלאות:
1. אני מקיים סדנאות כתיבה ללא עלות, ובסוף כל סדנה מתקיים סשן שאלות ותשובות.
נרשמים ומצטרפים אליי חינם בלחיצה כאן.

2. מזמין אותך להירשם לאתגר חמישה ימי הכתיבה (100% מתנה כמובן) – בכל יום אתגר כתיבה חדש אצלך במייל.
3. אני גם מעביר תהליכי ליווי נפלאים עבור כותבים אמיצים. מדי חודש אני בוחר כותב/ת אחד, שיעברו תהליך ליווי אישי בן שלושה חודשים. לבדיקת התאמתך לתהליך הליווי לוחצים כאן.

נ.ב.
בונוס קטן: ניתן להירשם כאן לניוזלטר ולקבל תרגילי כתיבה וטיפים מדי שבוע.

בינתיים, מזמין אותך לצפות בהדרכת הכתיבה המצולמת: מהו חוק ה-70/30 בכתיבה יוצרת?

תיבת ההפתעות לכותבים אמיצים:
ימים
שעות
דקות
שניות

היי, כאן נבו. אני מזמין אותך חינם לסדנת הכתיבה שלי בשידור חי...

סדנה ללא עלות!
יום שני הקרוב, ה-27 למאי
בשעה 19:00:

* הסדנה תתקיים בשידור חי דרך האינטרנט.
* הקישור האישי לשידור יישלח במייל מיד לאחר הרשמתך.