מתחילים לכתוב. היום.

שמי נבו ואני מזמין אותך לסדנת כתיבה ללא עלות.

הסדנה הקרובה תתקיים
בשידור חי
להרשמה מהירה לוחצים כאן ✍️

סדנת כתיבה למתקדמים - נבו רוזי

סדנת כתיבה למתקדמים

כאשר אני מעביר סדנת כתיבה למתקדמים, אנחנו יוצאים למסע צלילה במעמקי הים.
בסדנאות הכתיבה למתחילים עסקנו
בשיטות לכתיבה אפקטיבית, בכלים להתעלמות מרעשי הרקע בכתיבה שלנו וגם עסקנו בנושאים פשוטים יותר כמו: איך לגעת באנשים דרך המילים שלנו ואיך להשתמש במילה אחת על מנת לספר סיפור שלם, כאשר מדובר בנושא רציני כמו סדנת כתיבה למתקדמים, עומדים לפנינו נושאים רבים ובוערים על הפרק:

1. איך לקבוע דד ליין ולעמוד בו בגבורה?

אני מאמין שההבדל בין חלום לבין הגשמתו נמצא בתכנון לפרטים הקטנים ביותר. חלום ללא תכנית, עלול להישאר במגירה למשך שנים רבות וארוכות. אז איך ביכולתנו לקבוע דד ליין שמצד אחד יאתגר אותנו וידחוף אותנו למתוח את גבולות היצירה, ומן העבר השני יהיה גם ריאלי?

ראשית, עלינו להבין מהי המטרה הראשית שלנו. האם אנחנו מכוונים לכתוב ספר עלילתי, אסופת סיפורים קצרים או מקבץ שירים. ברגע שהמטרה הראשית ברורה ומובנת לנגד עינינו, נהיה חופשיים לבנות סביבה תכנית עבודה מסודרת ולהתחיל לצעוד בצעדים איטיים לעבר הגשמת חלום הכתיבה.

 2. היכן נמצאים הרעיונות הטובים ביותר?

איך ניתן להתעורר מדי בוקר עם רעיון חדש? איפה נמצאת ממלכת הרעיונות ואיך רוכשים כרטיס טיסה לעבר אותה ממלכה מיוחדת? נושא ההשראה הוא נושא בוער ואנחנו נדבר עליו רבות במהלך סדנת כתיבה למתקדמים. לאורך שיעורי הסדנה, אנחנו נעסוק באופן קבוע ביצירת השראה מכלום, דרך כלים יישומיים ופרקטיים להתנעת התהליך מאפס למאה קילומטרים לשעה, מדי יום. ברגע שאנחנו מגיעים לנקודת ההשראה שלנו בתהליך – גבולות היצירה הופכים להיות מטושטשים והדרך להגשמה הופכת צלולה יותר.

3. מהם הסודות הכמוסים של מחברי רבי מכר הגדולים?

מה למדתי במפגשים עם הסופרים ומחברי רבי המכר הידועים ביותר בישראל (וגם בעולם), ואילו הרגלים מיוחדים כל כותב וכותבת יכולים לסגל לעצמם כבר מחר?
חשוב לציין למען הסר ספק, כי במידה והיעד הסופי הוא כתיבת רב מכר – לא בטוח שאתם נמצאים במקום או בתחום הנכון. כשאנחנו צוללים לתהליך מרתק של כתיבת ספר, עלינו להזכיר לעצמנו באופן תדיר מהי הסיבה שלשמה התכנסנו כאן, והאם אנחנו מתחייבים לתהליך מהסיבות הנכונות, שהן איכות וטיב כתב היד.

כמובן שהיעד הסופי של כל אחד ואחת מאתנו הוא לחשוף את היצירה שלנו לכמה שיותר קוראים פוטנציאליים, אך עלינו לוודא שאנחנו ניגשים לתהליך מהמקום הנקי והטהור ביותר בתוכנו, רק כך נזכה לייצר אותנטיות בכתיבה שלנו.

4. יצירת נטוורקינג ספרותי

כשאנחנו עוסקים בנושא סדנת כתיבה למתקדמים, המתנה החשובה ביותר שכל כותב וכותבת יקבלו בתהליך, תוענק ברגע שבו ידרכו בחדר הסדנאות.

מדובר בהיכרות מקיפה עם כותבים ויוצרים רבים, אשר נמצאים בסיטואציה דומה לנקודה שבה אתם נמצאים ברגע זה, וגם הם בדיוק כמוכם, שואפים לקבל כלים ייחודים עבור הכתיבה שלהם.

דרך אותה היכרות ונטוורקינג שתצרו עם שאר משתתפי הסדנה, אתם תספגו כמויות רבות של השראה יום-יומית, והיא כשלעצמה, מצדיקה את ההחלטה לקום מכס הכתיבה הבודד ולצאת החוצה לעולם של למידה, ובזכות כך להצליח להפרות את עצמנו ולעטוף עצמנו בהשראה ענקית.

בכל הנוגע לנושא סדנת כתיבה למתקדמים, יאמר לזכות מדינתנו הקטנה שבגבולות ישראל תצליחו למצוא סדנאות כתיבה רבות, בהנחיית מרצים נפלאים וכלים איכותיים. פגשתי בשנים האחרונות המון כותבים וכותבות שהמתינו זמן רב (ואפילו שנים מייגעות) עד שמצאו את המרצה או מנחה סדנת הכתיבה שדיבר בדיוק בשפה שלהם. ואילו אני מאמין שההשראה נמצאת בכל מקום, ויש לזכור שלעתים גם צעד קטן בדרך ליעד הוא עדיין צעד חשוב להגשמה.

לכן, הגיעה העת להניח בצד את השיפוטיות הפנימית שבתוכנו או את תחושת חוסר הביטחון בנוגע ליכולות הכתיבה שלנו, להרים את העט ולעשות צעד נוסף בדרך להגשמת החלום.

האם הייתם רוצים לקבל כלים יישומיים ופרקטיים בדרך להגשמת חלום הכתיבה שלכם?

אני נרגש להזמין כל אחד ואחת מכם באהבה רבה לסדנת כתיבה חגיגית (ללא עלות) ופורצת דרך לכותבים ויוצרים.

בתוך 60 דקות אלמד אותך את השיטות והטכניקות שלי לכתיבה אפקטיבית ונכונה, שיטות שיספקו לך בהירות והכוונה לכתוב את הספר עליו חלמת.

לפרטים נוספים בנוגע לסדנת הכתיבה שתזניק את ההגשמה האישית שלך