סדנה לכתיבת ספר ילדים: מה אפשר ללמוד מספרי הילדים המצליחים ביותר?

מתחילים לכתוב. היום.

שמי נבו ואני מזמין אותך לסדנת כתיבה ללא עלות.

הסדנה הקרובה תתקיים
ביום שני הקרוב, ה-27 למאי
בשעה 19:00 בערב.
להרשמה מהירה לוחצים כאן ✍️

תוכן עניינים

סדנה לכתיבת ספר ילדים – מה אפשר ללמוד מ"ארץ יצורי הפרא"? לספרות הילדים מסורת ארוכה של בחינת נושאים אוניברסליים, שהם חסרי גיל ומובנים לקוראיהם הצעירים. הרגשות והחוויות המורכבות של הנוער, בין חברות וגילוי עצמי, נחקרו תדיר בספרי ילדים ידועים, מההרפתקאות הקסומות של "ארץ יצורי הפרא" ועד לסיפור ההתבגרות של "הרייט המרגלת". במאמר הבא, נבחן את הנושאים הללו ביתר פירוט, בשניים מספרי הילדים הידועים ביותר אי פעם:

סדנה לכתיבת ספר ילדים – איך מתחילים ומהו המסר שלי?

מאז פורסם לראשונה ב-1963, סיפרו המפורסם של מוריס סנדק, "ארץ יצורי הפרא", כבש ילדים ומבוגרים כאחד. בסיפור עצמו, מקס הצעיר יוצא למסע פנטסטי לממלכה של מפלצות ויצורים פראיים, לאחר שהוא חווה התקף זעם במיטתו. מקס צובר ידע רב ערך על רגשות, קשרים בין אישיים והפוטנציאל שטמון ביצירתיות באמצעות הרפתקאותיו.
ערך השליטה הרגשית הוא אחד הנושאים המרכזיים המדוברים ב"ארץ יצורי הפרא". יצורי הפרא משמשים מטאפורה לרגשותיהם החזקים של הילדים – כמו שמחה, התלהבות וזעם. מקס מפתח שליטה עצמית רגשית וכישורי ביטוי רגשי נאותים, כתוצאה מהאינטראקציות שלו עם היצורים הפראיים. זהו שיעור חשוב עבור הילדים, המלמד אותם על הבנה ושליטה טובה יותר ברגשותיהם, דבר שיגדיל את האינטליגנציה הרגשית ואת המודעות העצמית שלהם.
גם כוחו של הדמיון הוא נושא שנוגעים בו רבות ב"ארץ יצורי הפרא". מקס יצר את עולם הפנטזיה של חיות הבר, והוא נוסע דרכו, כדי לחקור את המחשבות והרגשות שלו בסביבה בטוחה ומלאת דמיון. הספר מעורר את הקוראים הצעירים לחקור את סביבתם בדמיון ולהתמודד עם רגשותיהם בצורה בריאה.
בנוסף, גם נושא מערכות היחסים נחקר לאורך הספר. מקס צובר ידע על הערך של חברות וכיצד לבנות מערכות יחסים חיוביות עם אחרים, באמצעות חוויותיו עם הדברים הפרועים. הוא גם צובר ידע על הקשיים הנלווים למערכות יחסים, כמו טיפול בסכסוכים בידידות והערכת נקודות המבט של אחרים.

דרך אגב, חשוב להוסיף שאני מוביל תהליכי ליווי כתיבה אישיים עבור כותבים וכותבות אמיצים, וגם סדנה לכתיבת ספר ילדים.

סדנה לכתיבת ספר ילדים

שימוש במוסר ההשכל בספרות ילדים

ספר ילדים פופולרי נוסף העוסק במושגים של גילוי עצמי וידידות, הוא "הרייט המרגלת" של לואיז פיצהו. הנרטיב מתרכז במעלליה של הרייט מ. ולש, אישה צעירה שחולמת להיות סופרת ומבלה את ימיה בהתבוננות בעולם ובכתיבה במחברת. הרייט צוברת ידע על הקשיים של מערכות יחסים ועל הערך של גילוי עצמי, באמצעות חוויותיה.
כוחו של הגילוי העצמי שלה, הוא אחד הנושאים המרכזיים ב"הרייט המרגלת". הרייט הופכת מודעת לתשוקות, לתכונות ולפגמים שלה. היא צוברת ידע על הערך של אימוץ הייחודיות שלה והישארות נאמנה לעצמה. מוסר ההשכל בסיפור הוא שבאמצעות הנאמנות לעצמנו, אנחנו נזכה לתחושה חזקה של ביטוי עצמי ואומץ להראות את ה-אני האמיתי שלנו, לשאר העולם.

קראו עוד על: איך כותבים ספר

אם ברצונך להתייעץ איתי, לשאול שאלות, או לשתף במסע הכתיבה שלך…
לפניך שלוש דרכים נפלאות:
1. אני מקיים סדנאות כתיבה ללא עלות, ובסוף כל סדנה מתקיים סשן שאלות ותשובות.
נרשמים ומצטרפים אליי חינם בלחיצה כאן.

2. מזמין אותך להירשם לאתגר חמישה ימי הכתיבה (100% מתנה כמובן) – בכל יום אתגר כתיבה חדש אצלך במייל.
3. אני גם מעביר תהליכי ליווי נפלאים עבור כותבים אמיצים. מדי חודש אני בוחר כותב/ת אחד, שיעברו תהליך ליווי אישי בן שלושה חודשים. לבדיקת התאמתך לתהליך הליווי לוחצים כאן.

נ.ב.
בונוס קטן: ניתן להירשם כאן לניוזלטר ולקבל תרגילי כתיבה וטיפים מדי שבוע.

בינתיים, מזמין אותך לצפות בהדרכת הכתיבה המצולמת: מהו חוק ה-70/30 בכתיבה יוצרת?

תיבת ההפתעות לכותבים אמיצים:
ימים
שעות
דקות
שניות

היי, כאן נבו. אני מזמין אותך חינם לסדנת הכתיבה שלי בשידור חי...

סדנה ללא עלות!
יום שני הקרוב, ה-27 למאי
בשעה 19:00:

* הסדנה תתקיים בשידור חי דרך האינטרנט.
* הקישור האישי לשידור יישלח במייל מיד לאחר הרשמתך.