מהו תפקידו של מלווה כתיבה וכיצד ביכולתו לעזור לנו להגשים באמצעות הכתיבה?

מתחילים לכתוב. היום.

שמי נבו ואני מזמין אותך לסדנת כתיבה ללא עלות.

הסדנה הקרובה תתקיים
ביום שני הקרוב, ה-29 ליולי
בשעה 19:00 בערב.
להרשמה מהירה לוחצים כאן ✍️

תוכן עניינים

מהו תפקידו של מלווה כתיבה וכיצד הוא יכול לעזור לנו להגשים את חלום הכתיבה? אני מאמין באמונה שלמה, שתהליך הכתיבה שלנו לא חייב להיות בודד. להכניס איש מקצוע נוסף לתוך תהליך הכתיבה הרגיש, זו כנראה הפעולה החשובה ביותר שביכולתנו לבצע לאורך מסע הכתיבה. במאמר הבא, נעסוק בתפקידו של מלווה כתיבה:

מלווה כתיבה = שותף מחויבות

בעיניי, הערך החשוב ביותר של מלווה כתיבה, עוד לפני הידע המקצוע והניסיון שהוא מביא עמו לתהליך, זו העובדה שהוא הופך להיות שותף המחויבות שלכם לאורך מסע הכתיבה. כעת, מישהו מחכה לקרוא את המילים והסיפורים שלנו מדי שבוע. לעתים, מאוד קל לנו לאכזב את עצמנו ולפספס חלונות כתיבה, אך במקרה זה – עצם העובדה שאיש מקצוע חיצוני ממתין לקרוא את הטקסטים שעדיין לא כתבנו, גורמת לנו להתאמץ קצת יותר ולהתקרב צעד נוסף לעבר השלמת הכתיבה.

תפקידו של איש המקצוע

לאורך מסע הכתיבה, אנחנו נלמד טכניקות כתיבה רבות. אנחנו נלמד איך לכתוב דיאלוג שיגרום לקוראים שלנו להרגיש חיבור לדמויות, נגלה איך להשתמש בחמשת החושים בכתיבה, על מנת להעניק לקוראים הפוטנציאליים שלנו חוויית קריאה רב ממדית, וגם נבין יחד מה הם הקונפליקטים בסיפור שאנחנו כותבים.

מלווה כתיבה או עורך ספרותי

חשוב לדייק את הנקודה. תפקידה של עריכה ספרותית הוא לקבל את הטיוטה הראשונה של הספר שלכם, לאחר סיום הכתיבה, ולדייק אותו בדרך למוצר מוגמר. לעומת עבודתו של עורך ספרותי, בתהליך ליווי כתיבה, אנחנו נרכיב יחד את הפאזל שנקרא הספר שלכם. כלומר, תהליך ליווי כותבים עשוי להתחיל כבר בשלב הראשוני, ויסתיים עם השלמת כתיבת הטיוטה הראשונה. וכפי ששיתפתי כאן, העורך הספרותי יוכל להתחיל לעבוד רק לאחר קבלת הטיוטה הראשונית שלכם.

מה תפקידו של מלווה כתיבה?

תחושת בטן נוספת

כאשר אנחנו עוסקים במלאכת כתיבת הספר, קו העלילה נע על פי האינטואיציה שלנו. במידה שאנחנו מרגישים שהגיעה העת לרגש את הקורא, אנחנו נכתוב פרק מרגש מהרגיל. ובמידה שנרגיש צורך לטלטל את הקורא, נוכל לכתוב פרק דרמטי ועמוס באקשן. כלומר, קו העלילה זז ומתקדם לפי האינטואיציה שלנו ולפי תחושת הבטן. בתהליך ליווי כתיבה, אתם בעצם מצרפים תחושת בטן נוספת לתהליך. כך, גם אם לא תזהו בדיוק לאן כדאי להוביל את הפרק הקרוב, אתם לא לבד במסע, ומלווה הכתיבה יוכל להציע לכם כיוונים שונים ומעניינים לפרק הבא.
בנקודה זו, חשוב לציין שכל זכויות הספר יהיו שייכות אך ורק לכם. לכן, עליכם להתייחס לכל עצה או טיפ מצדו של מלווה הכתיבה בתור הצעה מקצועית בלבד ולא כדרישה.

לסיכום, מלווה כתיבה עשוי לעזור לכם להגשים את חלום הכתיבה ולסיים את כתיבת הטיוטה הראשונית שלכם באופן מהיר יותר, מדויק יותר ומקצועי יותר. יחד, אתם תצללו להרכבת הפאזל הגדול שנקרא – כתיבת ספר חלומותיכם.

אם ברצונך להתייעץ איתי, לשאול שאלות, או לשתף במסע הכתיבה שלך…
לפניך שלוש דרכים נפלאות:
1. אני מקיים סדנאות כתיבה ללא עלות, ובסוף כל סדנה מתקיים סשן שאלות ותשובות.
נרשמים ומצטרפים אליי חינם בלחיצה כאן.

2. מזמין אותך להירשם לאתגר חמישה ימי הכתיבה (100% מתנה כמובן) – בכל יום אתגר כתיבה חדש אצלך במייל.
3. אני גם מעביר תהליכי ליווי נפלאים עבור כותבים אמיצים. מדי חודש אני בוחר כותב/ת אחד, שיעברו תהליך ליווי אישי בן שלושה חודשים. לבדיקת התאמתך לתהליך הליווי לוחצים כאן.

נ.ב.
בונוס קטן: ניתן להירשם כאן לניוזלטר ולקבל תרגילי כתיבה וטיפים מדי שבוע.

בינתיים, מזמין אותך לצפות בפרק הפודקאסט המצולם: כמה זמן להקדיש לכתיבה בחיי?

תיבת ההפתעות לכותבים אמיצים:
Days
Hours
Minutes
Seconds

היי, כאן נבו. אני מזמין אותך חינם לסדנת הכתיבה שלי בשידור חי...

סדנה ללא עלות!
יום שני הקרוב, ה-29 ליולי
בשעה 19:00:

* הסדנה תתקיים בשידור חי דרך האינטרנט.
* הקישור האישי לשידור יישלח במייל מיד לאחר הרשמתך.