לפרטים נוספים

Office@nevorozi.co.il

משרדינו

החרושת 18, רמת השרון

סדנת כתיבה – מה לומדים?

מה לומדים בסדנת כתיבה?

איך לבחור סדנת כתיבה שמתאימה עבורי וכיצד אוכל ללמוד כתיבה באופן מקצועי מהמורים הטובים ביותר בישראל?
אז לא סתם מדינת ישראל קיבלה את הכינוי 'עם ספר' וכיאה לעם הספר – כל אחד ואחת יוכלו למצוא המון אפשרויות ללימודי כתיבה יוצרת. אך מה הם הדגשים והנושאים החשובים ביותר שתלמדו בסדנת כתיבה?

 1. ללמוד מהטובים ביותר בתחום:
  יש משפט שאומר שאפשר ללמד שחקן כדורסל לקפוץ גבוה יותר ולרוץ מהר יותר, אבל אי אפשר ללמד שחקן כדורסל להפוך להיות מייקל ג'ורדן, וכך גם בעולם הכתיבה, כאשר לבחור סדנת כתיבה עבורנו – עלינו להבין שמדובר במסע ממושך ואנחנו לא נלמד לכתוב בתוך שבועות אחדים בלבד, ולפני הכל לוודא בינינו לבין עצמנו שאנחנו אכן רעבים ובשלים ללמוד כתיבה יוצרת.

 2. איך להתחיל לכתוב את עצמנו?
  סדנת כתיבה איכותית תתחיל מנקודת ההתחלה. איך בכלל מתחילים לכתוב? לכן, לפני שתצללו ללימודי טכניקה ודיוק המילים שלכם, עליכם ללמוד כיצד לגשת לנקודת ההתחלה. בין היתר, עליכם להבין איך לפנות זמן קבוע לכתיבה ואיך להתמסר לתהליך, איך מתמודדים מבחינה יצירתית וגם מבחינה רוחנית עם מחסומי כתיבה, איך ליצור עבור עצמנו סביבת עבודה אפקטיבית, מסודרת ונוחה ואיך בוחרים נושא ברור וצלול לכתיבה שלנו.

 3. מה סגנון הכתיבה שלי?
  דגש חשוב נוסף כשניגשים לבחור סדנה היא לוודא שאנחנו מתחברים לסילבוס ולתוכן העניינים בסדנה. לאורך השנים, פגשתי לא מעט כותבים בתחילת דרכם שבחרו סדנה או קורס שהתמקדו במחזאות ותיאטרון, והם בכלל רצו לכתוב ספר שירה, אך בחוסר ידיעה מוחלט הם לא עצרו לברר – במה עוסקת סדנת הכתיבה?

 4. טכניקות כתיבה:
  בכתיבה יוצרת יש מאות ואלפי סוגי טכניקות שונות, ואני בטוח שרובן לא נלמדות בישראל. אל לנו לשאוף ללמוד כמה שיותר טכניקות וסגנונות כתיבה על קצה המזלג, אלא להבין מה מושך אותנו יותר מכל. האם אני מפיק הנאה מכתיבת דיאלוגיםהאם התיאורים שלי לוקים בחסר? האם אני מצליח לחבר את קו העלילה בין נקודה א' ו-ב'?
  לכן, תמיד ניתן ללמוד עוד ועוד, וגם הרשת עמוסה בתכנים לכותבים בתחילת הדרך וגם לכותבים מתקדמים. בשלב זה חשוב להבין מה הנושא שמושך אותנו יותר מכל.

 5. סביבה יוצרת:
  יותר מדי פעמים, אנחנו מרגישים בודדים בכתיבה שלנו ובכנות? זה חלק טבעי לחלוטין מהתהליך. תהליך הכתיבה שלנו הוא אישי ביותר ושעות המעבדה הרבות שנשקיע בכתיבה מול המחברת הריקה או מול המחשב, לעיתים עד השעות הקטנות של הלילה או בשעות המוקדמות של הבוקר – הן השעות שיקרבו אותנו הכי קרוב להגשמת חלום היצירה שלנו. יתרון גדול מאוד כשבוחרים סדנת כתיבה איכותית, היא החומר האנושי – גם של המרצים וגם שאר המשתתפים, כך אנחנו נמצא את עצמנו בסביבה יוצרת שתפרה את היצירה שלנו, תאתגר אותנו ותעזור לנו להגיע לשיאים חדשים ביצירה שלנו.

אלה היו 5 הדגשים והנקודות החשובות ביותר לפני שתבחרו סדנת כתיבה איכותית להצטרף אליה. ולאחר שעברנו על כל הנקודות החשובות, הגיע הזמן שלכם לקבל החלטה. תמיד יש לנו יותר ממאה סיבות לדחות את חלום הכתיבה ומנגד רק סיבה אחת להתחיל – והיא ההגשמה העצמית שלנו.

אני מזמין אותך בחינם וללא עלות לסדנת הכתיבה שלי בשידור חי!

ימים
שעות
דקות
שניות

הסדנה הקרובה: יום שני, ה-04/07/2022 בשעה 19:00

* הסדנה תתקיים בשידור חי דרך האינטרנט.
* הקישור האישי להצטרפות יישלח במייל מיד לאחר הרשמתך.

ליווי כתיבה אישי לספרך!

היי, כאן נבו. אני מזמין אותך להגשים את חלום הכתיבה שלך יחד איתי.

מטרת תהליך הליווי האישי היא להתניע את חלום הכתיבה והיצירה שבך.
לפרטים נוספים: