לפרטים נוספים

Office@nevorozi.co.il

משרדינו

החרושת 18, רמת השרון

לכתוב ביוגרפיה

על מי נכתבת ביוגרפיה? האם כל מי שרוצה להשאיר עדות וזיכרון לצאצאיו ולדורות הבאים, יכול לכתוב ביוגרפיה? או שביוגרפיה נכתבת בדרך כלל על מנהיגים, אמנים, ספורטאים, שחקנים, או ידוענים?

מיהם כותבי הביוגרפיות?

כותבי הביוגרפיות יכולים להיות בעלי מקצוע, סופרים, ועיתונאים אשר נדרשים למשימה על ידי מושא הספר, במהלך כתיבת הספר – הם מתקרבים לאדם אודותיו הם כותבים, ואל משפחתו. במהלך הכתיבה תיתכן התקרבות יתירה בין הכותב למושא הספר או להפך, התרחקות ואף סלידה כתוצאה מגילויים במהלך כתיבת הביוגרפיה.

ביוגרפיות נבחרות:

  • צ'רלי צ'פלין – "צ'רלי צ'פלין – סיפור חיים" סטיבן וייסמן
  • לאונרד כהן – "החיים של ליאונרד כהן" – סילבי סימונס
  • מסי – "הילד שהפך לאגדה" – לוקה קאיולי

צ'רלי צ'פלין – "סיפור חיים" – סטיבן וייסמן:

הספר יצא לאור בשנת 2013, ועוסק במקור השראתו של צ'פלין. צ'רלי נולד בלונדון, במשפחה לא מתפקדת אב אלכוהוליסט שנטש את המשפחה ואם שחלתה במחלת נפש, כבר כילד מצא עצמו ברחובות ובבתי מחסה חסר כל, רעב וסובל מחסור.

מי לא מכיר את הדמות האייקונית אותה המציא, והביא אל המסך ובעצם הייתה כה קרובה לעולמו – דמות בהופעה מרופטת, במגבעת עגולה ובשפם קצר, חליפה מרושלת והליכה מתנדנדת. סצנות רבות נצרבו לעד ונכנסו לפנתיאון הסרטים הטובים בכל הזמנים: אכילת הנעל מתוך הבהלה לזהב, היטלר המשחק בגלובוס מתוך הדיקטטור הגדול ועוד.

בגיל 5 עלה לראשונה על הבמה, ובשנת 1913 הגיע ללוס אנג'לס. ב-1915 כבר היה שחקן מפורסם ומוערך ביותר. מסרטיו של צ'פלין: אורות הכרך, אורות הבמה, הבהלה לזהב, הדיקטטור הגדול, הנער, זמנים מודרניים, מלך בניו יורק ועוד. צ'פלין נשא 4 נשים ונולדו לו 11 ילדים. הקריירה שלו נמשכה 75 שנה.

"ההומור מחזק את יצר קיומנו ושומר על בריאות נפשנו" – צ'רלי צ'פלין.

לאונרד כהן – "החיים של לאונרד כהן" – סילבי סימונס:

17 ביוגרפיות קדמו לביוגרפיה האחרונה שנכתבה ע"י סילבי סימונס. ביוגרפיה שלא נתבקשה על ידי האמן עצמו, גדושה במידע מדוקדק ותיאורים אמינים, אין ספור ראיונות עם אנשים וחברים שסבבו והקיפו את לאונרד כהן, וחשוב מכך עם כהן עצמו. הביוגרפיה מלווה את כהן מילדותו כילד בן למשפחה עשירה בקנדה, עם שורשים יהודיים חזקים, יהדותו של כהן ניכרת לאורך כל יצירתו.
כהן החליט להשתקע בניו יורק, הצלחתו הראשונה הייתה דווקא ככותב ולא כזמר, שירו "סוזאן" הפך ללהיט, וסוזאן ורדאל – הפכה למוזה בעל כורחה.
כך גם קרה עם שירו "הללויה" אותו חברת התקליטים לא רצתה להוציא ולאחר 22 שנים, צעדו 3 גרסאות של השיר במצעד הבריטי. כהן התייצב בעיצומה של מלחמת יום כיפור, בכוונה להתגייס לצה"ל, אך בסופו של דבר, הסתובב והופיע מול הלוחמים.
בשנת 1994, החליט כהן לפרוש מעסקי המוסיקה למרות הצלחתו, ועבר להתגורר במנזר זן בודהיסטי בקליפורניה, ב-1996 הוסמך כנזיר. כהן חי במנזר כחמש שנים ואז עזב, אחד הטיעונים לעזיבה – "שהיה נזיר חסר תועלת". לאורך השנים, ביקר לא מעט בישראל וקיים הופעות היסטוריות.
לאונרד כהן נפטר בקליפורניה בגיל 82 והותיר אחריו שני בנים.

מסי – "הילד שהפך לאגדה" – לוקה קאיולי:

היום אין מחלוקת, לאו מסי, המכונה "הפרעוש" הוא אחד משחקני הכדורגל הגדולים בהיסטוריה. הוא נולד וגדל ברוסאריו (ארגנטינה). בהגיעו לגיל 13, עבר לשחק בספרד, ושם הוחתם בברצלונה, שהסכימה לממן עבורו טיפול יקר בהורמון גדילה אשר לו הזדקק. מסי הוא מלך השערים של ברצלונה, ומלך הבישולים של הליגה הספרדית.

גם בנבחרת ארגנטינה מסי עשה חיל, הוא שיאן ההופעות ומלך השערים של כל הזמנים של נבחרת ארגנטינה ומלך השערים של כל נבחרות דרום אמריקה. רבים נוטים לחשוב על מסי כאחד משחקני הכדורגל הטובים בכל הזמנים, ולדעת רבים כטוב בהיסטוריה.

שלוש ביוגרפיות, שלושה ידוענים – כל אחד התפרסם מאוד בתחומו והיה, לבעל שם בתחומו. על כל אחד מהאישים הללו נכתבו מספר ביוגרפיות, לא אחת בלבד, וכל אחד מהם פרץ את תקרת הזכוכית בתחומו.

אני מזמין אותך בחינם וללא עלות לסדנת הכתיבה שלי בשידור חי!

ימים
שעות
דקות
שניות

הסדנה הקרובה: יום שני, ה-04/07/2022 בשעה 19:00

* הסדנה תתקיים בשידור חי דרך האינטרנט.
* הקישור האישי להצטרפות יישלח במייל מיד לאחר הרשמתך.

ליווי כתיבה אישי לספרך!

היי, כאן נבו. אני מזמין אותך להגשים את חלום הכתיבה שלך יחד איתי.

מטרת תהליך הליווי האישי היא להתניע את חלום הכתיבה והיצירה שבך.
לפרטים נוספים: