לפרטים נוספים

Office@nevorozi.co.il

משרדינו

החרושת 18, רמת השרון

לימודי כתיבה ותהליך ליווי כתיבה אישי

לימודי כתיבה הם חלק בלתי נפרד מהמסע שלנו לדייק ולהדק את המילים והטקסטים שלנו, בדרך לכתיבת ספר הביכורים שלנו.
כיצד נוכל לעשות זאת בצורה נכונה, שתעזור לנו להפיץ את הבשורה שלנו לעולם?

המסע הבודד לכתיבת הספר:

נצא לדרך עם סוד קטן – תהליך כתיבת ספר לא חייב להיות כל כך בודד כפי שהתרגלנו לחשוב. אז נכון, בסופו של יום, רוב הטקסטים שלנו נכתבים וייכתבו בחדרי חדרים, ובכל זאת, אין צורך לעבור מסע כה ארוך לבד.
זה יהיה מאתגר בהתחלה, אך אחת ההחלטות החשובות ביותר שקיבלתי במסע הכתיבה האישי שלי, הייתה להכניס אנשים נוספים לתהליך. אנשי מקצוע, מנחי סדנאות כתיבה, עורכים ועורכות, ואפילו בני משפחה וחברים שקראו את הטקסטים שלי והציעו חוות דעת כנה.
עולם גדול ומופלא מחכה לנו מעבר לקונכיית הכתיבה הקטנה שלנו.

טכניקה, טכניקה ועוד קצת טכניקה:

הכלי החשוב ביותר שמוביל אותנו במסע הכתיבה הוא האינטואיציה. רק תחושת הבטן האישית שלנו תדע להוביל אותנו במסע. הן ברמת קו העלילה והסיפור, והן ברמת הכלים שנרכוש לאורך הדרך.
לימודי כתיבה יעזרו לנו לחדד ולדייק את השימוש בטכניקות רבות. לדוגמה:
כתיבת תיאורים מדויקים, דיאלוגים מרתקיםקו עלילה מושך, בניית תוכן עניינים נכון, אפיון דמויות עגולות, דיוק המסרים בסיפור (מה מוסר ההשכל?), כתיבת קונפליקטים ועוד.

לימודי כתיבה והצבת יעדים:

אחד הכלים החשובים וההכרחיים שלמדתי בתחילת מסע הכתיבה שלי, הוא הצבת יעדים ודד-ליינים. כפי שכתבתי במאמרים קודמים, הדד-ליין הוא החבר הכי טוב שלנו ככותבים ויוצרים.
ומה לגבי המוזה? אני מאמין במוזה באופן חלקי. לפעמים המוזה מגיעה ולפעמים לא, אבל באופן אישי, אני לא מוכן לשבת ולחכות חודש, שנה או עשור עד שהמוזה "תיפול" עלינו ותגיע לביקור. אני בוחר לצאת ולרדוף אחרי ההשראה עם מקל, באמצעות חלונות כתיבה קבועים מראש.
נכון, יהיו חלונות כתיבה שבהם נכתוב טקסטים נפלאים ויהיו ימים שעדיף שאיש לעולם לא יקרא את המילים שלנו, ובכל זאת, רק כך נצליח להתחייב למסע הכתיבה בצורה נכונה ואמיתית.

השראה בכתיבה:

ההשראה נמצאת בכל מקום. היא חגה סביבנו בכל עת. מדי יום. דרך ספרים, סרטים, סדרות, מוזיקה, פודקאסטים, ועוד. ואילו לעתים, אנחנו עדיין מרגישים שחסרה לנו השראה.
לימודי כתיבה הם כלי נהדר לקבל זריקת אנרגיה. הם מאפשרים לנו לשאוב השראה ממסע הכתיבה של אחרים, וגם לחלוק את ההשראה שלנו איתם. נטוורקינג ספרותי, יש חיה כזו.

ליווי כתיבה אישי:

מעבר ללימודי כתיבה רגילים וסטנדרטיים, כדוגמת סדנת כתיבה פרונטלית או קורס כתיבה מקוון, קיימת אפשרות נוספת. אחרת. מרעננת. והיא ליווי כתיבה אישי.
היתרון הגדול ביותר בתהליך ליווי כתיבה אישי הוא האינטימיות. מסע שמתקיים בתבנית של אחד על אחד, מול איש או אשת מקצוע שלומדים להכיר את הסיפור שלכם מקרוב. בנקודה זו, עצותיו של מנחה הכתיבה יהיו מדויקות להפליא, בשל קרבתו לסיפור והבנת "הסיפור מאחורי הסיפור", כלומר, היכרותו האישית והקרובה עם הכותב/ת.

לסיכום, קיימות דרכים רבות בדרך למסע כתיבת הספר. ולימודי כתיבה הן כלי נפלא להרחיב את עצמנו. בסופו של יום, אנחנו חולמים להוציא את עצמנו לעולם ולהפיץ את הבשורה ואת המילים שלנו בצורה רחבה.
לכן, עלינו לשאוף לעשות זאת בצורה המקצועית והנכונה ביותר.

אני מזמין אותך להגשים את חלום הכתיבה שלך, במסע כתיבה אישי,
אחד על אחד יחד איתי.
מטרת התהליך היא להתניע את חלום הכתיבה שלך.
(אפילו אם מעולם לא כתבת מילה)

לאורך המסע אנחנו נגלה יחד מי קהל היעד של המילים שלך.
נלמד היכן נמצאים הרעיונות הטובים ביותר לכתיבה
איך ליצור דד-ליין לכתיבה ולעמוד בו בגבורה
וכיצד כותבים דיאלוגים מרתקים.

לפרטים נוספים ושיחה אישית עם נבו:

אני מזמין אותך בחינם וללא עלות לסדנת הכתיבה שלי בשידור חי!

ימים
שעות
דקות
שניות

הסדנה הקרובה: יום שני, ה-29/08/2022 בשעה 19:00

* הסדנה תתקיים בשידור חי דרך האינטרנט.
* הקישור האישי להצטרפות יישלח במייל מיד לאחר הרשמתך.

ליווי כתיבה אישי לספרך!

היי, כאן נבו. אני מזמין אותך להגשים את חלום הכתיבה שלך יחד איתי.

מטרת תהליך הליווי האישי היא להתניע את חלום הכתיבה והיצירה שבך.
לפרטים נוספים: