לפרטים נוספים

Office@nevorozi.co.il

משרדינו

החרושת 18, רמת השרון

כתיבת ספר נוער

כתיבת ספר נוער וילדים – לפני הכל, מיהם סופרי הילדים והנוער הזכורים לכם ביותר?
בצעירותכם, אילו קוראים הייתם? האם הייתם מחכים לכל רגע פנוי כדי שתוכלו להתבודד עם הספר החדש שלכם ומפליגים איתו למחוזות רחוקים… בין אם זה ספר רומנטי, ספר ריגול או ספר אימה?
מהו הסגנון ששבה אתכם כשהייתם ילדים או נערים?

  • האם נמשכתם לסגנון הומוריסטי?
  • האם נמשכתם להרפתקאות ומסעות?
  • האם נמשכתם למדע בדיוני?
  • האם דווקא רומנים וסיפורי אהבה סוערים ריתקו אתכם?
  • האם סיפורי מלחמות וכיבושים, הם כוס התה שלכם?

המפגש המשמעותי הראשון שלי עם ספרות נוער אירעה בהיותי בן 9, וכך התוודעתי בראשונה לתמר-בורשטיין-לזר. ובהמשך גם לדבורה עומר וגלילה רון-פדר.

שלושתן, שילבו בחן ובקריצה בשפה רהוטה ונגישה לילדים ולבני הנוער, סיפורים מרתקים, מסביב לעולם, סיפוריי אהבה סוערים שהרטיטו את הלבבות הקטנים שלנו, ולקחו אותנו אל מעבר לים, "כשחוץ לארץ" עדיין היה רק בסיפורים.

כתיבת ספר נוער – דבורה עומר

את דבורה עומר הסופרת, הכרתי לראשונה כשקראתי את ספרה "שרה גיבורת נילי" דרך תיאוריה המפורטים זכיתי להכיר את סיפורה של משפחת אהרונסון, ואת סיפורה של המחתרת "נילי", סיפור אהבתם של רבקה ואבשלום, עד הסוף המר של שרה ואבשלום. עומר ברגישות רבה ידעה לקחת את הקורא הצעיר בנפתולי העלילה עוצרת הנשימה, דרך תאורי ארץ ישראל המרהיבים ובדרך ללמדו פרק בהיסטוריה של עמו.

הספר השני של עומר שלימד אותי שיעור, היה "הבכור לבית אב"י", בספר מציגה דבורה עומר את ההיסטוריה של אליעזר בן יהודה מעלייתו לארץ ישראל, על כל קשייו, וסירובו לדבר כל שפה שאיננה עברית. כמה כיף היה ללמוד דרך הסיפורים שלה. עוד ספרים שאזכור ואנצור לנצח: אני אתגבר, צוללים קדימה, לאהוב עד מוות.

כתיבת ספר נוער – תמר בורשטיין-לזר

קופיקו ואני מכירים מגיל 8, מאז ומתמיד הדמות שיעשעה והצחיקה אותי. תמר לזר היטיבה לתאר מצבים קומיים שלקוחים מחיי היומיום, ולעשות מהם קומדיה דל'ארטה, ביקור אצל רופא, או ביקור אצל הווטרינר, תקרית עם השכן מהקומה העליונה ועוד… לקופיקו הצטרף חברו צ'יפופו שאהב לטייל ברחבי העולם והיה שמח…
לשנים, הספרים הפכו לסדרת טלוויזיה ונוכחתי שכל מה שדמיינתי אכן כך היה!

כתיבת ספר נוער – גלילה רון-פדר

סופרת זו משתייכת לאותו זאנר המדבר לנוער בגובה העיניים, בסדרת ספריה ג'ינג'י הכתובה בחן ומגוללת את קורות חיין של הילד אודי שחר המכונה ג'ינג'י וכל הסתבכויותיו, הסדרה מונה עשרות ספרים. 'אל עצמי', שהוא לדעתי הספר הטוב ביותר של גלילה עם כל הסדרה שבאה אחריה: מכתבים לבתיה, ילד חוץ ועוד… גם ספריה הפכו לסדרות טלוויזיה מצליחות.

תודה לסופרים שנתנו לנו יד ולקחו אותנו למקומות שהיו ואינם.

אני מזמין אותך בחינם וללא עלות לסדנת הכתיבה שלי בשידור חי!

ימים
שעות
דקות
שניות

הסדנה הקרובה: יום שני, ה-30/05/2022 בשעה 19:00

* הסדנה תתקיים בשידור חי דרך האינטרנט.
* הקישור האישי להצטרפות יישלח במייל מיד לאחר הרשמתך.