לפרטים נוספים

Office@nevorozi.co.il

משרדינו

החרושת 18, רמת השרון

כתיבת יומן אישי

האם השתעשעתם אי פעם ברעיון כתיבת יומן אישי? האם ילדותכם, נערותכם או בגרותכם עברה עליכם, כאשר אתם משתפים את יומנכם במחשבותיכם הכמוסות ביותר?

לאורך השנים, נחשפו ועדיין נחשפים יומנים של צעירים אשר נהגו לכתוב יומן. הנערות והנערים מתו בנסיבות טראגיות ויומניהם התגלו לאחר מותם, ומטבע הדברים עוררו עניין רב.

מי מאתנו לא מכיר את יומנה של "אנה פרנק? מי לא נחשף לאחרונה לסטורי של אווה? ומי מאתנו לא התרגש מיומניה של בת חן שחק שנרצחה בפיגוע בדיזינגוף?

יומנה של אנה פרנק

אנה פרנק נולדה בגרמניה ב-1929 ונרצחה בברגן –בלזן, גרמניה, בגיל 15. במשך שנים שימשה עבור כולנו לפנים והקול של הזוועה שהתרחשה, ופתחה בפנינו צוהר אל העולם הנוראי כפי שהיה באמת. היומנים של אנה נכתבו במחבוא באמסטרדם, בין השנים 1942-1944. יומנים אלו נחשבים לרב המכר הפופולארי ביותר בספרות השואה.

אביה של אנה פרנק, אוטו פרנק, מסר את כתב היד להיסטוריונית, והפך לשומר מורשת בתו עד יום מותו. היומן עובד למחזה, סרטים וסדרות.

מתוך היומן:

"לכאורה איני חסרה דבר – מלבד ידידה אמיתית"
"אני לא חושבת על הסבל, אלא על היופי שעוד קיים."
"הדבר הנחמד ביותר, לדעתי, הוא שמותר לי לפחות לרשום מה אני חושבת ומרגישה, שאם לא כן הייתי נחנקת לגמרי."
"מי מלבדי יקרא אחר כך את המכתבים האלה? מי מלבדי ינחם אותי? כי לעתים קרובות אני זקוקה לנחמה, לעתים קרובות אינני חזקה די הצורך. אני נכשלת יותר משאני מצליחה. אני יודעת זאת ומנסה מפעם לפעם, כל יום מחדש, לתקן את עצמי."

בשנת 2022, יצא להפצה סרטו של ארי פולמן – "איפה אנה פרנק" (לאחר שעבד על הפרויקט 9 שנים). מדובר בסרט אנימציה המיועד לכל המשפחה, ומבוסס כמובן על יומנה של אנה פרנק בשנותיה כנערה צעירה.

הסטורי של אווה

אווה היימן נולדה ברומניה ב- 1931 ונרצחה ב-1944 באושוויץ, בגיל 13. לכאורה, היא נערה רגילה שכתבה יומן נעורים, ונסיבות החיים הטרגיות – זימנו אותה למלחמת העולם השנייה. יומנה – יומנה של אווה, היה אחד הראשונים שפורסמו. במאי 2019 הועלה יומנה כסדרת סרטונים קצרים ברשת החברתית אינסטגרם מה שחשף את סיפורה למיליוני בני נוער ברחבי העולם.

מתוך היומן:

"יומני הקטן, אני אינני רוצה למות, אני רוצה לחיות אפילו אם מכל הסביבה הזאת כולה רק אני לבדי אוכל להישאר פה. אני הייתי מחכה לסוף המלחמה בתוך איזה מרתף, או על הגג, או באיזה סדק חבוי…ובלבד שלא יהרגוני, ובלבד שיתנו לי לחיות!"

בת חן שחק

בת חן נולדה שחק בתל-מונד ב-1981 ונרצחה בדיזנגוף בפיגוע ב-1996, בגיל 15. היא נהרגה בדיוק ביום הולדתה, כשיצאה לבלות עם עוד שתיים מחברותיה הטובות את חג הפורים בדיזנגוף סנטר. בפיגוע נהרגו 13 אנשים. משפחתה של בת חן ייסדה עמותה להנצחתה – שמטרתה קידום השלום וטיפוח האוריינות.

בת חן גילתה כישרון כתיבה כבר מגיל צעיר, וגילתה מעורבות בכל המתרחש סביבה. כאשר נרצח יצחק רבין, היא כתבה מכתב לאלמנתו לאה רבין.

אנה, אווה, בת-חן – שלושה סיפורי חיים, שלושה תיעודים של כתיבת יומן אישי. במקרה או שלא במקרה בחרתי להביא יומנים אישיים שנכתבו על ידי שלוש נערות צעירות וסופן נצרב בתודעה הלאומית, אך באותה מידה קיימים מיליוני יומנים אישיים שנכתבו ועין זר לא קראה אותם מעולם.

אני מזמין אותך בחינם וללא עלות לסדנת הכתיבה שלי בשידור חי!

ימים
שעות
דקות
שניות

הסדנה הקרובה: יום שני, ה-04/07/2022 בשעה 19:00

* הסדנה תתקיים בשידור חי דרך האינטרנט.
* הקישור האישי להצטרפות יישלח במייל מיד לאחר הרשמתך.

ליווי כתיבה אישי לספרך!

היי, כאן נבו. אני מזמין אותך להגשים את חלום הכתיבה שלך יחד איתי.

מטרת תהליך הליווי האישי היא להתניע את חלום הכתיבה והיצירה שבך.
לפרטים נוספים: