לפרטים נוספים

Office@nevorozi.co.il

משרדינו

החרושת 18, רמת השרון

כתיבה ודחייה – לכתוב ולא להתייאש

לפניכם סיפור קצר על כתיבה ודחייה.
אילו רק ידעתם כמה סופרים ומשוררים מוכשרים, כתבו את ספר הביכורים שלהם, שלחו אותו להוצאת ספרים אחת ונדחו, שלחו להוצאת ספרים שנייה ונדחו בשנית, ולעיתים אף חמש-עשרה פעמים, עד אשר אלת המזל נקשה על דלתם.
זהו סיפורם יוצא הדופן של ארבעה סופרים מן המפורסמים בעולם, אשר חוו בדיוק את תחושת הדחייה והתסכול הזו.
שני סופרים ושתי סופרות אשר בשל דחייתם חוו עוני ומחסור, עד שבסופו של דבר יצירותיהם הפכו לרבי-מכר היסטוריים, שלא נאמר היסטריים, וחלקם הפכו להיות אנשים עשירים ביותר.

ג'יי. קיי. רולינג – "הארי פוטר ואבן החכמים"

מחברת סדרת ספרי הארי פוטר, אשר בזכותם, הפכה למיליארדרית הראשונה מכתיבת ספרים. רולינג חוותה נישואין כושלים ואובחנה כבעלת דיכאון קליני. לטענתה, הדיכאון העניק לה השראה, היא פנתה לסיוע מרשויות הרווחה. וחיה על קצבת רווחה.
12 הוצאו לאור דחו את כתב היד. השם ג'יי. קיי. רולינג פורסם על כריכת ספריה, מפני שהמו"ל חשש שנערים לא יהיו מעוניינים לקרוא ספר אשר נכתב על ידי אישה. הספר הראשון בסדרה יצא לאור בשנת 1997. במהלך עשר שנים, כתבה רולינג שבעה ספרים נוספים בסדרת הארי פוטר.

ג'ון גרישם – "עת להרוג"

ג'ון גרישם נולד בשנות החמישים, יליד ארקנסו, ארצות הברית, לקח לו שלוש שנים לכתוב את ספרו הראשון, "עת להרוג". משסיים לכתוב אותו, שלח את הספר להוצאות ספרים רבות, אך קיבל מכולן את אותה תשובה קרה וצוננת, דחייה על הסף. בסופו של דבר, הייתה הוצאת ספרים אחת אשר הסכימה להוציא את ספרו לאור, והשאר היסטוריה. הספר הפך לרב-מכר וגם עובד לסרט. מאז, כתב גרישם רבי-מכר רבים, כגון: הלקוח, תיק שקנאי, הפירמה, עת לחמול ועוד.

ולדימיר נבוקוב – "לוליטה"

ספרו המוכר והשערורייתי ביותר של נבוקוב, יצא לאור בפריז בשנת 1955. תחילה, המו"לים האמריקאים חששו להוציאו לאור. כעבור שלוש שנים, הפך הספר לרב-מכר ותפס מקום בכל בית וסלון. הספר מספר על אהבת גבר מבוגר לילדה בת שתיים-עשרה, ועל מסעם המשותף באמריקה. לימים, עובד לסרט בבימויו של הבמאי הידוע סטנלי קובריק.

לואיזה מיי אלקוט – נשים קטנות

בשנת 1867, פנה אל מיי אלקוט המוציא לאור בבקשה שתכתוב "ספר בנות". תחת דחיפתו, ישבה וכתבה את שניים-עשר הפרקים הראשונים של "נשים קטנות", תגובתו של המו"ל הייתה שכתב היד "משעמם", ואילולא אחייניתו הצעירה שהתעקשה שתמשיך ותכתוב את ההמשך, לא היה נחתם הסכם תוך עשרה שבועות. הספר זכה להצלחה כבירה ושנה לאחר מכן, יצא החלק השני. הספר עובד לסרט, ויצא לאקרנים בכמה גרסאות שונות.

סופרים וסופרות רבים כתבו את עצמם ואת סיפור חייהם, פרשו את חלומם על גבי עשרות דפים ועמודים, וראו בעיני רוחם איך כתב ידם מתגלגל בכל העולם, בארצות שונות ושפות שונות, עד שהחלום נעצר מפני שאדם אחד שקרא את הספר, לא אהב אותו. מה היה קורה אילו היו מוותרים לאחר הדחייה הראשונה?
לסיכום, לעולם אסור לוותר על חלום הגשמת הכתיבה, בדיוק כפי שראינו לאורך מאמר זה.

אני מזמין אותך בחינם וללא עלות לסדנת הכתיבה שלי בשידור חי!

ימים
שעות
דקות
שניות

הסדנה הקרובה: יום שני, ה-04/07/2022 בשעה 19:00

* הסדנה תתקיים בשידור חי דרך האינטרנט.
* הקישור האישי להצטרפות יישלח במייל מיד לאחר הרשמתך.

ליווי כתיבה אישי לספרך!

היי, כאן נבו. אני מזמין אותך להגשים את חלום הכתיבה שלך יחד איתי.

מטרת תהליך הליווי האישי היא להתניע את חלום הכתיבה והיצירה שבך.
לפרטים נוספים: