כתיבה אינטואיטיבית

מתחילים לכתוב. היום.

שמי נבו ואני מזמין אותך לסדנת כתיבה ללא עלות.

הסדנה הקרובה תתקיים
ביום שני הקרוב, ה-22 ליולי
בשעה 19:00 בערב.
להרשמה מהירה לוחצים כאן ✍️

תוכן עניינים

כתיבה אינטואיטיבית היא הרבה מעבר למסירת מידע או החלפת רעיונות – היא אמנות שיכולה לעורר רגשות ולהחזיק את תשומת לב הקוראים, כמו גם כלי טיפולי עוצמתי. אחת הדרכים הטובות ביותר לעבוד על יכולות הכתיבה שלכם ולהצית את הדמיון שלכם, היא שימוש בכתיבה האינטואיטיבית. במאמר זה אבחן מקרוב מהי כתיבה אינטואיטיבית, מדוע היא כה חשובה עבור כותבים וכיצד ניתן להשתמש בה בצורה אפקטיבית.

ולפני כן, אני מזמין אותך להצטרף ללא עלות לאתגר הכתיבה האינטואיטיבית: '5 ימי הכתיבה' בלחיצה כאן

מהי כתיבה אינטואיטיבית?

כתיבה אינטואיטיבית היא למעשה כתיבה תוך שימוש באינטואיציה, אשר מכוונת את תהליך הכתיבה וקובעת את התוכן באופן עצמאי. תהליך זה כרוך בשחרור מהרצון לערוך את הכתיבה, ומתן שליטה מוחלטת לתת המודע. כך, בזכות השימוש בדמיון ובתת מודע, הכתיבה הופכת ליותר אמיתית, אישית וייחודית.

מה הופך כתיבה אינטואיטיבית לחשובה?

כתיבה אינטואיטיבית היא חיונית מכיוון שהיא מאפשרת לכם לתקשר עם הקוראים שלכם בצורה עמוקה יותר. היא תעניק לכם את האפשרות להעביר את הרעיונות והרגשות שלכם בצורה מעוררת הזדהות עבור הקוראים, מה שהופך את הכתיבה למסקרנת ומעניינת יותר. בנוסף, כתיבה אינטואיטיבית מסייעת להתגבר על קשיים ואתגרים כמו מחסום כתיבה.

כיצד לשכלל את הכתיבה האינטואיטיבית שלכם

אתם יכולים לשכלל את יכולות הכתיבה האינטואיטיבית שלכם באמצעות כמה טכניקות מגוונות, כולל, בין השאר:

  • היכנסו למיינדסט המתאים: הקדישו כמה דקות למרכז את עצמכם וליצור את הסביבה ואת התודעה הנכונה לפני שתתחילו לכתוב. על מנת לעשות זאת, חשוב לבטל את הסחות הדעת כדי להתרכז טוב יותר במשימת הכתיבה.
  • סמכו על האינסטינקטים שלכם: נסו להיאבק בדחף לערוך את מה שכתבתם. אל תדאגו מהשפה או מארגון הטקסט בשלב זה, פשוט תכתבו את מה שעולה לכם בראש.
  • השתמשו בתרגילי כתיבה: אם אתם מתקשים להתחיל לכתוב, השתמשו בתרגילי כתיבה יוצרת כדי לעורר השראה ויצירתיות.
  • כתבו לעתים קרובות: כדי לשפר את הכתיבה האינטואיטיבית שלכם, חשוב מאוד לשמור על עקביות. גם אם זה רק לעשר דקות בכל יום, קבעו זמן מוגדר וברור לכתיבה.
  • תרגלו מיינדפולנס: באמצעות הגברת המודעות למחשבות ולרגשות שלכם, אתם תוכלו להתחבר בקלות רבה יותר לאינטואיציה ולקול הפנימי שלכם. לכן, השתמשו בתרגילי מיינדפולנס כמו יוגה, נשימות עמוקות או מדיטציה, שיכולים להוות כלי מדהים לשיפור הכתיבה.
  • קראו באופן קבוע: קריאת ספרים וטקסטים שונים תחשוף אתכם באופן נרחב לשיטות כתיבה, דרכי ביטוי ונקודות מבט שונות. כמו כן, הקריאה תגדיל את אוצר המילים שלכם, תפתח את סגנון הכתיבה שלכם ותעניק לכם מוטיבציה לנסות דברים חדשים.
  • קבלו את הפגמים בכתיבה שלכם: כתיבה אינטואיטיבית היא לעולם לא מושלמת. לכן, חשוב מאוד להיות נאמנים לעצמכם ולאפשר לכתיבה להיות פגומה לעתים. קבלו את הטעויות שלכם ותצמחו מהן.

כתיבה אינטואיטיבית

תרגול של כתיבה אינטואיטיבית

כעת, נבחן כיצד אתם יכולים להשתמש בכתיבה אינטואיטיבית בפועל. הנה כמה דרכים לשלב כתיבה אינטואיטיבית בתהליך היצירה:

  • צרו סיעור מוחות: בלי להתחשב במבנה או בארגון, התחילו בזריקת רעיונות חופשית. אל תגבילו את המחשבות שלכם, אלא פשוט תנו להם להשתולל.
  • כתבו טיוטה חופשית: ברגע שאתם בטוחים בנושא שתרצו לכתוב עליו, התחילו בכתיבה חופשית, כאשר דקדוק, סימני פיסוק וארגון אינם חשובים כלל בשלב זה. 
  • הרגישו בנוח להיות פגיעים: כתיבה אינטואיטיבית מחייבת את הכותבים להיות פתוחים וכנים לגבי המחשבות והרגשות שלהם. לכן, בעת הכתיבה, שתפו את האני האמיתי שלכם עם הקוראים שלך ללא חשש.

אם ברצונך להתייעץ איתי, לשאול שאלות, או לשתף במסע הכתיבה שלך…
לפניך שלוש דרכים נפלאות:
1. אני מקיים סדנאות כתיבה ללא עלות, ובסוף כל סדנה מתקיים סשן שאלות ותשובות.
נרשמים ומצטרפים אליי חינם בלחיצה כאן.

2. מזמין אותך להירשם לאתגר חמישה ימי הכתיבה (100% מתנה כמובן) – בכל יום אתגר כתיבה חדש אצלך במייל.
3. אני גם מעביר תהליכי ליווי נפלאים עבור כותבים אמיצים. מדי חודש אני בוחר כותב/ת אחד, שיעברו תהליך ליווי אישי בן שלושה חודשים. לבדיקת התאמתך לתהליך הליווי לוחצים כאן.

נ.ב.
בונוס קטן: ניתן להירשם כאן לניוזלטר ולקבל תרגילי כתיבה וטיפים מדי שבוע.

בינתיים, מזמין אותך לצפות בפרק הפודקאסט המצולם: כמה זמן להקדיש לכתיבה בחיי?

תיבת ההפתעות לכותבים אמיצים:
Days
Hours
Minutes
Seconds

היי, כאן נבו. אני מזמין אותך חינם לסדנת הכתיבה שלי בשידור חי...

סדנה ללא עלות!
יום שני הקרוב, ה-22 ליולי
בשעה 19:00:

* הסדנה תתקיים בשידור חי דרך האינטרנט.
* הקישור האישי לשידור יישלח במייל מיד לאחר הרשמתך.