איך לכתוב רומן קלאסי?

מתחילים לכתוב. היום.

שמי נבו ואני מזמין אותך לסדנת כתיבה ללא עלות.

הסדנה הקרובה תתקיים
ביום שני, ה-11 לדצמבר
בשעה 19:00 בערב.
להרשמה מהירה לוחצים כאן ✍️

תוכן עניינים

איך לכתוב רומן? חלק מהרומנים עומדים במבחן הזמן וממשיכים להיות אבן דרך חשובה במשך דורות רבים, גם אלפי שנים לאחר מכן. אלו הם אוצרות נצחיים של ממש, שכבשו את ליבם ודמיונם של צעירים ומבוגרים כאחד.
במאמר זה, ניכנס לעולם הספרות הקלאסית ונבחן את הגורמים התורמים לפופולריות הנצחית של כותרים,
כמו "הגן הסודי" ו"הרשת של שרלוט":

לכתוב רומן לצד השפעת הסיפורים על ההיסטוריה:

משחר הימים, הסיפורים היוו מרכיב בסיסי בתרבות האנושית. יש להם את היכולת לקחת אותנו למקומות אחרים, לחשוף אותנו לאנשים מעניינים ולספק לנו הזדמנות להרגיש מגוון רחב של רגשות. ללא ספק, חלק גדול מכך הם הרומנים הקלאסיים, אשר מספקים לקוראים בכל הגילאים סיפורים מרתקים מלאים ברעיונות, סמליות ופיתוח דמויות.
העובדה שהם נותנים קווי עלילה פשוטים ומסובכים כאחד, היא אחת הסיבות המרכזיות לכך שספרים כמו "הרשת של שרלוט" ו"סוד הגן הנעלם" משגשגים.
הם מציעים שילוב נהדר בין עומק ומשמעות שעדיין רלוונטיים לימינו, לבין היותם פשוטים להבנה. לדוגמה, "הרשת של שרלוט" חוקר נושאים כמו אהבה, הקרבה ומעגל החיים, בנוסף להיותו סיפור מתוק על מערכת יחסים של
עכביש וחזיר. בנוסף, סיפורה של נערה צעירה שנקלעת לגן קסום בספר "סוד הגן הנעלם", חוקר סוגיות של התחדשות, ריפוי ויכולת דמיון. הקלאסיקות הללו הן הבחירה הטובה ביותר עבור קוראים בכל הגילאים, מכיוון שהן כוללות נושאים אוניברסליים ונצחיים.
דרך אגב, חשוב להוסיף שאני מעביר תהליכי ליווי כתיבה אישיים עבור כותבים וכותבות אמיצים שחולמים לכתוב רומן.

מגזין הכתיבה של נבו רוזי

איך עובד הדמיון שלנו?

האיכויות מעוררות הדמיון של סיפורים גדולים כמו "הרשת של שרלוט" ו"סוד הגן הנעלם", הן סיבה נוספת לכך שהם שורדים את מבחן הזמן וההיסטוריה. הם מספקים לקוראים בריחה מהשגרה והזדמנות ללכת לאיבוד במקום שבו אין גבול לדימיון. גם עבור ילדים הנמצאים בצומת קריטית בהתפתחותם ודמיונם, מהסיבה הפשוטה שקריאת ספרות קלאסית מאפשרת לילדים להשתמש בדמיונם ומפתחת את אהבתם לקריאה.

איך לכתוב רומן קלאסי?

מורשת הספרות הקלאסית

כאשר אנחנו עוסקים ברצון לכתוב רומן, עלינו לזכור שמורשת הספרות הקלאסית מבטיחה את אורך החיים שלה. היא הועברה לאורך הדורות ושולבה במורשת התרבותית שלנו. כתבי יד אלה החזיקו מעמד וטבעו את עצמם בהיסטוריה התרבותית שלנו. הם נקראו על ידי מיליוני אנשים ברחבי העולם, על ידי מבוגרים וילדים כאחד. הרומן הקלאסי ימשיך לחיות עשורים רבים הודות למורשת זו. 

בסופו של דבר, הרומן הקלאסי מהווה מרכיב מכריע במורשת הספרותית שלנו. הוא מספק לקוראים בכל הגילאים סיפורים נצחיים מלאים בסמליות, נושאים משמעותיים ודמויות עמוקות ועגולות, אשר מעוררים את הדמיון ומספקים לנו תחושת בריחה מהמציאות ומהשגרה.
לכן, בפעם הבאה שתקראו רומן נהדר כמו "הרשת של שרלוט" או "סוד הגן הנעלם", זכרו את אשר עומד מאחורי הסיפור, את המסורת הספרותית ואת פלא הדמיון שכתבי היד הללו מגלמים.

אם ברצונך להתייעץ איתי, לשאול שאלות, או לשתף במסע הכתיבה שלך…
לפניך שתי דרכים נפלאות:

1. אני מעביר סדנאות כתיבה ללא עלות, ובסוף כל סדנה מתקיים סשן שאלות ותשובות. מוזמנים להירשם ולהצטרף אליי חינם בלחיצה כאן.

2. אני גם מעביר תהליכי ליווי נפלאים עבור כותבים אמיצים. מדי חודש אני בוחר כותב/ת אחד, אותם אני מעביר תהליך ליווי אישי בן שלושה חודשים. לבדיקת התאמתך לתהליך הליווי ניתן ללחוץ כאן.

ובונוס קטן – ניתן להירשם כאן לרשימת התפוצה שלי ולקבל תרגילי כתיבה וטיפים מדי יום.

ובינתיים, מוזמנים ליהנות מהדרכת הכתיבה המצולמת: מהו חוק ה-70/30 בכתיבה יוצרת?

תיבת ההפתעות לכותבים אמיצים:
ימים
שעות
דקות
שניות

היי, כאן נבו. אני מזמין אותך חינם לסדנת הכתיבה שלי בשידור חי...

סדנה ללא עלות!
יום שני, ה-11 לדצמבר
בשעה 19:00:

* הסדנה תתקיים בשידור חי דרך האינטרנט.
* הקישור האישי לשידור יישלח במייל מיד לאחר הרשמתך.