לפרטים נוספים

Office@nevorozi.co.il

משרדינו

החרושת 18, רמת השרון

איך לכתוב סיפור

איך לכתוב סיפור מרתק שישאיר את הקוראים שלנו עם טעם של עוד?
תהליך כתיבת סיפור הוא לא דבר מסובך כפי שאולי התרגלתם לחשוב או להאמין. מדי יום אתם מספרים סיפורים. חייכם מלאים בסיפורים כאלה ואחרים. אבל מה שכן, לתרגם את הסיפור שבראשכם לדף הנייר, זו כבר משימה אחרת, שעלולה להיות מאתגרת עבור חלקכם.

ללכת אחרי הדמיון

לפני שלומדים איך לכתוב סיפור, חשוב להבין שלדמיון שלכם יש השפעה עצומה על מהלך הסיפור. הדמיון הוא הכלי החשוב ביותר כשאנחנו ניגשים לכתיבת טקסט או סיפור חדש. הגיעה העת ללכת אחרי הדמיון, לתת לו להתפרע בתוככם, ולא לחשוש לפרוץ את גבולות ההיגיון שבכם. זהו הפתח לכתיבת סיפור חדש ומרתק. להמציא את עצמכם ועולמכם, בכל פעם מחדש. אל תחששו להמריא עם הדמיון וללכת הכי רחוק עם הרעיונות שבראשכם.

איך לכתוב סיפור באמצעות טכניקה נכונה

לאחר שעסקתי בכך שלדמיון יש מקום משמעותי בכתיבת סיפור, טכניקות הכתיבה חשובות לא פחות. או בהרחבה: שימוש נכון באקספוזיציה, בניית דמויות מעניינות, וסיום שעוטף את הסיפור וסוגר את כל הקצוות.
כדי להבין איך לכתוב סיפור איכותי, עליכם ללמוד ששימוש בטכניקה נכונה באה בד בבד עם רעיון הסיפור. גם כאן הלמידה חשובה, ככל שתרחיבו את האופקים ותלמדו את טכניקות הכתיבה (באמצעות סדנאות כתיבה, שיעורים, הדרכות כתיבהפודקאסטים ועוד), הסיפורים שלכם יהפכו איכותיים יותר.

תכנון והתמדה

איך לכתוב סיפור בעזרת תכנון והתמדה? כמו בכל דבר בחיים, תכנון והתמדה יניבו לכם תוצאות טובות יותר. גם כשמדובר בכתיבת סיפור, ההתמדה ותכנון בכתיבה חשובים. תכננו את מבנה הסיפור: פתיחה, אמצע הסיפור (הבטן), והסיום אשר יסגור את הקצוות. בהרבה מקרים, תכנון נכון של עלילת הסיפור עשוי לעזור להילחם במחסומי כתיבה, וגם יעזור להעשיר את אופי הדמויות והגיבורים שלכם.
לכן, התמידו. ככל שתכתבו יותר, כך תצליחו לפתח את שריר הכתיבה (כן, הכתיבה היא שריר לכל דבר ועניין). מיצאו לכם שעה ביום אותה אתם מקדישים אך ורק לכתיבה.

תפנית בעלילה (טוויסט)

איך לכתוב סיפור בעזרת תפנית בעלילה? מדוע הטוויסט עשוי לקחת את הסיפור למחוזות מופלאים? העלילה שכתבתם נבנית ומתפתחת, אך בו בזמן אתם מתחילים להרגיש תחושת מיצוי בנוגע להמשך הסיפור וקו העלילה שלכם. בנקודה זו, צרו תפנית בעלילת הסיפור שלכם. תכתבו מהלך בלתי צפוי, אשר ישנה את העלילה, יטרוף את "כללי המשחק" ויהפוך את הסיפור למרתק אפילו יותר. תפנית בעלילה היא דרך נהדרת להוסיף פלפל לסיפור ולשדרג אותו.

השראה היא שם המשחק

איך לכתוב סיפור והשראה קשורים זה לזו? בתור כותבים, הרעיונות הכי טובים שלכם מגיעים מהעולם המקיף אתכם. אתם שואבים השראה מהסביבה, מהאנשים בחייכם, מסיפורים ששמעתם סביבכם, אפילו מחוויותיכם האישיות. ככל שתמשיכו להעשיר את עולמכם באמצעות סיפורים, ספרים ואף סרטים מעשירים, כך ההשראה תגיע אליכם בצורה כזו או אחרת. ההשראה תעניק לכם רעיונות נפלאים וכיוונים מרתקים להמשך כתיבת הסיפורים שלכם.

לסיכום, תהליך כתיבת הסיפור הוא תהליך אישי אשר מגיע מתוך עולמכם הפנימי, ממה שמניע אתכם ואת היצירה שלכם. הדרך שלכם ליצור סיפור ולהביא אותו לכתב, היא שלכם בלבד. צאו למסע אחרי ההשראה, לימדו והתמידו. צרו לכם זמן וחלונות כתיבה שיהיו מועדים אך ורק לכתיבה.
המשיכו לכתוב, על אף החששות שבראשכם. אפשרו לעצמכם לפרוץ את גבולותיכם האישיים והיצירתיים. תנו לרעיונות שבראשכם לפרוץ ולהצית בכם את האש, המובילה אתכם ואת הסיפור שלכם.

אני מזמין אותך בחינם וללא עלות לסדנת הכתיבה שלי בשידור חי!

ימים
שעות
דקות
שניות

הסדנה הקרובה: יום שני, ה-04/07/2022 בשעה 19:00

* הסדנה תתקיים בשידור חי דרך האינטרנט.
* הקישור האישי להצטרפות יישלח במייל מיד לאחר הרשמתך.

ליווי כתיבה אישי לספרך!

היי, כאן נבו. אני מזמין אותך להגשים את חלום הכתיבה שלך יחד איתי.

מטרת תהליך הליווי האישי היא להתניע את חלום הכתיבה והיצירה שבך.
לפרטים נוספים: